Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło opublikowała zdjęcie

27 Października 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Beata Szydło umieściła w mediach społecznościowych fotografię z Henrykiem Kowalczykiem, który został powołany na stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa. Polityk uchodzi za prawą rękę byłej premier.

Komentatorzy życia politycznego oceniają, że roszady w rządzie osłabiają pozycję szefa rządu Mateusza Morawieckiego. W podobnym tonie wypowiadają się także politycy Koalicji Obywatelskiej.

Ewakuacja

Wrocław: Pożar wieżowca mieszkalnego. 100 osób ewakuowanych

CZYTAJ DALEJ

Henryk Kowalczyk w rządzie. Beata Szydło opublikowała wymowną fotografię

Nie milkną echa po wtorkowej rekonstrukcji rządu. Ministrem sportu został Kamil Bortniczuk, ministrem klimatu - Anna Moskwa, ministrem rozwoju i technologii - Piotr Nowak, a ministrem rolnictwa - Henryk Kowalczyk. Sugestywne, choć jedynie obrazowe, stanowisko zajęła w tej sprawie Beata Szydło.

Po zakończeniu uroczystości mianowania nowych członków rządu była premier umieściła zdjęcie na Twitterze. Fotografia została wykonana 23 stycznia 2017 r.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na zdjęciu widać ówczesną premier oraz Henryka Kowalczyka, który cztery lata temu pełnił funkcję przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów. Politycy podają sobie ręce.

Beata Szydło umacnia swoją pozycję? 

Mimo że Beata Szydło nie opatrzyła fotografii żadnym komentarzem, to wielu użytkowników zwraca uwagę na jej powiązanie z Henrykiem Kowalczykiem. Polityk jest uznawany za prawą rękę byłej szefowej polskiego rządu.

W związku z tym pojawiły się głosy, jakoby październikowa rekonstrukcja rządu była wyrazem wzmocnienia pozycji Beaty Szydło. - To osłabienie Morawieckiego i wzmocnienie frakcji Szydło - przekonywał Tomasz Siemioniak (KO) w dzisiejszym programie “Rozmowa Piaseckiego” na TVN24.

Podobnego zdania jest także Grzegorz Napieralski (KO). - W ten sposób do rządu trafia kolejna osoba z twardego jądra Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, w randze wicepremiera - zaznaczył polityk. Jego zdaniem dzięki temu umacnia się również pozycja samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

5 stołków w 6 lat. Zawrotna kariera Henryka Kowalczyka

To już kolejne rządowe stanowisko, które obejmuje Henryk Kowalczyk. Od chwili przejęcia władzy przez PiS jego kariera rozwija się w ekspresowym tempie.

W 2016 r. Henryk Kowalczyk pełnił obowiązki ministra skarbu państwa. Między listopadem 2016 r. a styczniem 2018 r. zasiadał na stanowisku ministra-członka Rady Ministrów.  W tym samym czasie był również Przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

W styczniu 2018 r. objął stery nad Ministerstwem Środowiska. Resortem kierował do listopada 2019 r., a jego zadania przejął wówczas Michał Kurtyka, który we wtorek 26 października podał się do dymisji.

Zobacz też

Niewiarygodne sceny w "Tańcu z gwiazdami". Widzowie oniemieli, polały się łzy

Slajd 1 z 5

Wpadka jurora w "Tańcu z Gwiazdami"

Finał "Tańca z Gwiazdami": wpadki w tanecznym show

Michał Malitowski zasiadający z jury "Tańca z Gwiazdami" w 11. edycji show użył słowa "ku*wa". Usłyszały je miliony widzów śledzących występy gwiazd na tanecznym parkiecie. Wulgaryzm miał być emocjonalnym uznaniem dla walczącego o Kryształową Kulę Sebastiana Wilka. fot. Polsat

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Twitter, Onet

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenie zdobywała w redakcjach TVN24 i Euractiv. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA. Składała fałszywe oświadczenia mająkowe

Czytaj więcej >
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Wiadomości

W sobotę 30. urodziny Radia Maryja. W planach koncerty i msze

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wejherowo: poważny wypadek. Trwa walka o życie dziecka

Czytaj więcej >
PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News, MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Wiadomości

Łukaszenka: Rosja dostarczyła Białorusi system rakietowy S-400

Czytaj więcej >
Screen z Twittera/Justa

Wiadomości

Poseł PiS broni Mejzy. Przed kamerami mówił o podlaskiej medycynie niekonwencjonalnej

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >