Goniec.pl
RCB apeluje, jest groźnie i może dojść do tragedii

Unsplash.com/Jarosław Kwoczała; rcb

RCB ostrzega, wszystko przez upały. "Kilka minut wystarczy"

26 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

RCB opublikowało ważny apel, jest on bezpośrednio związany z żarem lejącym się z nieba. - Kilka minut wystarczy, żeby doszło do tragedii - czytamy w specjalnym poście. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pozornie wspomina o podstawowych zasadach, ale niedawna tragedia ze Szczecina udowodniła, że lepiej przypomnieć o tym o jeden raz za dużo, niż o jeden raz za mało.

RCB w weekend zwróciło się do wszystkich Polaków, którzy odpowiadają nie tylko za swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Eksperci opublikowali specjalny apel. Tego zagrożenia nie wolno bagatelizować.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

- Upały w całym kraju. IMGW prognozuje nawet 33°C - wskazało na początku swojego postu RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa potraktowało weekendową prognozę pogody bardzo poważnie. Nie wszyscy zrobili to samo.

RCB ostrzega przed upałami, nie wolno ci robić tej jednej rzeczy

RCB wie, że o tragedię w czasie tak wysokich temperatur powietrza nietrudno. Wiele osób podobnie, jak ignoruje zakaz kąpieli w czasie występowania w wodzie sinic, nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa związanego z zamknięciem w samochodzie.

Piekące słońce, którego temperatura potęgowana jest przez szyby i blachę to dla osób siedzących w aucie śmiertelna pułapka. W przeciwieństwie do Bruce'a Willisa ze "Szklanej Pułapki": szanse na przeżycie są mniejsze.

RCB zauważa, że nagrzany samochód w czasie upałów jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci. Podopiecznych nie wolno zostawiać w pojeździe samych nawet na przysłowiową sekundę.

- Pamiętaj! Nigdy, nawet na chwilę, nie zostawiaj dziecka w samochodzie. Reaguj, gdy zobaczysz taką sytuację - ostrzegło RCB, a w fotografii widać dziecko śpiące w foteliku w samochodzie.

Przypomnijmy, że nie tylko policja ma prawo zbić szybę w cudzym samochodzie, gdy zauważy sytuację zagrażającą życiu pasażerowi zamkniętemu wewnątrz. Mowa nie tylko o dzieciach, ale również o pozostawionych zwierzętach.

Policja

Wakacje 2022 rozpoczęły się tragicznie, nie żyją już dwie osoby. Bilans będzie tylko rosnąć

CZYTAJ DALEJ

Upały w Polsce: nawet ponad 33 stopnie Celsjusza w cieniu

RCB opublikowało swoje ostrzeżenie nie bez powodu. Pierwszy weekend wakacji jest rekordowy pod względem temperatury powietrza. W niedzielę po południu IMGW podało, że dotychczas najwięcej pokazały termometry w Darłowie: 33,3 stopnie Celsjusza. Należy pamiętać, że ta wartość dotyczy badania przeprowadzonego w cieniu.

Cała Polska objęta jest alertami dotyczącymi upału. W większości kraju obowiązuje aż drugi stopień alertu, a przy takich wskazaniach termometrów nawet kilka minut w nagrzanym samochodzie może zakończyć się tragedią.

Alerty przed upałami w całej Polsce. Fot. IMGW

Alerty przed upałami w całej Polsce. Fot. IMGW

Niedawno w nagrzanym samochodzie zginęła dziewczynka

RCB zaapelowało do rodziców i opiekunów nie bez powodu. Niedawno w serwisie goniec.pl informowaliśmy o tragicznej śmierci 1,5-rocznego dziecka ze Szczecina.

Chłopiec spędził cały dzień w samochodzie. Jego mama zbyt późno zorientowała się, że dziecka nie ma przy niej. Na uratowanie życia malucha było zbyt późno. Sprawą zajęła się prokuratura.

Matka dziecka chorego na białaczkę pokazuje codzienność życia swojej rodziny

Siostra nie odstępowała go na krok, poruszające zdjęcie obiegło świat. Jak dziś wygląda życie tej rodziny?

Mama małego Becketta jest autorką zdjęcia, które w 2019 roku poruszyło cały świat. Kobieta pokazała życie swojej rodziny w czasie walki z białaczką jej zaledwie 4-letniego syna. Siostra chłopca była z nim i wspierała, go nawet w trudnych momentach. Dziecko wyzdrowiało, sprawdź, jak wygląda teraz. fot. Beckett Strong

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, rcb, imgw

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Mateusz Morawiecki straci stanowisko? Polacy wskazali, kto mógłby zastąpić premiera

Wiadomości

Skażenie na Odrze. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadza zakaz wstępu do rzeki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczny wypadek w okolicach Bydgoszczy. Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne

Czytaj więcej >
W ciągu ostatnich siedmiu lat obóz władzy potrafił rozporządzać pieniędzmi z budżetu.

Wiadomości

Dojne państwo PiS. Jak politycy przejadają i wyprowadzają pieniądze z budżetu państwa?

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Wiadomości

Biedronka podniosła ceny produktów w trzy dni? Jest analiza

Czytaj więcej >
Podczas lotu z Warszawy do Toronto doszło do bójki na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych.

Wiadomości

Bójka na pokładzie polskiego samolotu. Maszyna musiała wylądować, jest poszkodowana

Czytaj więcej >
Pixabay/PhotoMIX-Company

Wiadomości

Emerytury - limity 2022. Kiedy ZUS może zawiesić wypłacanie świadczeń?

Czytaj więcej >