Goniec.pl > Polska > Kontrowersyjne słowa w Radiu Maryja: "Dziecko niekierowane przez ojca zatrzymuje się w swoim rozwoju"
Maria Glinka
Maria Glinka 19.06.2022 18:54

Kontrowersyjne słowa w Radiu Maryja: "Dziecko niekierowane przez ojca zatrzymuje się w swoim rozwoju"

Ojciec Tadeusz Rydzyk
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Na antenie Radia Maryja, należącego do medialnego imperium ojca Tadeusza Rydzyka, po raz kolejny padły kontrowersyjne stwierdzenia. Prof. Paweł Skrzydlewski podzielił się ze słuchaczami opinią na temat wychowywania dzieci. Jego zdaniem jeśli w ten proces nie angażuje się ojciec to dziecko stanie się "człowiekiem niedojrzałym i słabym".

Audycje na antenie Radia Maryja bardzo często wywołują poruszenie w społeczeństwie. Niewykluczone, że podobny będzie efekt najnowszej wypowiedzi prof. Pawła Skrzydlewskiego, rektora Akademii Zamojskiej.

W Radiu Maryja o wychowywaniu dzieci. "W każdej rodzinie powinien kierować ojciec"

Radio Maryja to największa katolicka rozgłośnia założona przez ojca Tadeusza Rydzyka. Tym razem gościem radia był prof. Paweł Skrzydlewski, który zaprezentował swoje poglądy na temat wychowywania dzieci.

Jego zdaniem każdą rodziną powinien kierować ojciec, ponieważ taki jest "naturalny porządek życia rodzinnego". Rektor przekonywał, że w przypadku braku przywództwa ze strony ojca dziecko "zatrzymuje się w swym rozwoju", jest narażone "na wiele deficytów" i stanie się "człowiekiem niedojrzałym i słabym".

- Zaprzeczeniem ojcowskich rządów jest pajdokracja, która nie tylko niszczy dzieci i rodziny, ale okrywa niesławą tych, którzy na nią się godzą i praktykują ją w życiu rodzinnym - ocenił profesor na antenie rozgłośni Rydzyka.

W opinii Skrzydlewskiego dzieci powinny czerpać wzorce od ojców, którzy muszą dokładać wszelkich starań, aby być jak najlepszymi w zarządzaniu rodziną. - Z tej racji nasza tradycja cywilizacyjna tak mocno przestrzega przed złem pajdokracji, a uczy i nakazuje sprawować władzę nad potomstwem rodzicom, a szczególnie ojcom - stwierdził.

Zdaniem Skrzydlewskiego "kraje Zachodu promują pajdokrację". Jego zdaniem jest to "droga do zniszczenia wszelkiego ładu rodzinnego i społecznego".

Pajdokracja, o której wspomniał profesor, to dosłownie władza sprawowana przez dzieci. W polityce może oznaczać także rządy osób niedojrzałych i niedoświadczonych.

Kolejne kontrowersyjne słowa na antenie Radia Maryja

To nie pierwszy raz, kiedy rektor Akademii Zamojskiej zasłynął z szokujących wypowiedzi na antenie rozgłośni Rydzyka. W ostatnim felietonie z cyklu "Spróbuj pomyśleć" przekonywał, że "cała europejska wizja życia społecznego i etyka wywodzą się z wychowawczej działalności kościoła".

Profesor zaznaczył, że "nic dziwnego, że gdy liczba grupa osób z terenu Europy odchodzi od pana Boga, trudniej dostrzec jedność europejską". W felietonie podkreślił, że obecnie Europą rządzą politycy "nastawieni wrogo do kościoła". Zarzucił "europejskim elitom" zapominanie, że takie dobra jak "bezpieczeństwo, dobrobyt i przyjemność są owocami cnót" i bez nich "nie mogą doskonalić człowieka".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl, radiomaryja.pl