Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Przyszedł do "19.30" i zwolnił się po tygodniu. Wyjawił prawdę o swoim odejściu
Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska 05.02.2024 15:40

Przyszedł do "19.30" i zwolnił się po tygodniu. Wyjawił prawdę o swoim odejściu

Marek Czyż, Tomasz Marzec (po lewej)
screen programu "19.30" TVP, facebook

Niebywała informacja obiegła media. Z programem informacyjnym 19.30 TVP rozstaje się znany dziennikarz, który dopiero co dołączył do nowej ekipy pracowników. W wywiadzie z jednym z  portali stwierdził, że zupełnie inaczej wyobrażał sobie pracę. Powiedział też, że  “ta woda nie jest krystalicznie czysta”.

Wielkie zmiany w TVP. "19.30" zastąpiła "Wiadomości"

Niedawno z TVP odeszły osoby, kojarzące się z poprzednią ekipą rządzącą. Na ich miejsce przyjęto znanych dziennikarzy. Nowe kadry mają być gwarancją rzetelności i wiarygodności przekazu prezentowanego m.in. przez nowy program informacyjny “19.30”.

Tymczasem nagle gruchnęła wiadomość, że z telewizji (a dokładniej 19.30) odchodzi dziennikarz, który dopiero co został zatrudniony.

Kuriozalna wpadka w "19:30". Widzowie od razu to zauważyli, posypały się komentarze

Tomasz Marzec odchodzi z "19.30". Wyjawił kulisy

O sprawie pisze Wirtualna Polska.  Portal informuje, że gdy przez telewizję przetaczała się rewolucja kadrowa, do TVP przyjęto Tomasza Marca, dziennikarza z długim stażem. Marzec pracował m.in.  radiowej Trójce, a także w  TVN ( prowadził m.in. program "Czarno na białym"). Zatrudniony był też w biurze prasowym Naczelnej Izby Kontroli. 

Szykują się duże zmiany w “19.30”. Widzowie będą zaskoczeni

Okazuje się, że - jak czytamy na stronie wp.pl - Marzec zdecydował o odejściu z telewizji, chociaż pracuje w niej dopiero od końca grudnia.

Wyjawił dlaczego już nie chce pracować w "19.30"

Dlaczego nie chce już pracować w TVP i współtworzyć nowego programu informacyjnego “19.30”?  Zapytał go o to dziennikarz Wirtualnej Polski. Oto co powiedział Tomasz Marzec:

Zupełnie inaczej to sobie wyobrażałem. Zarówno jeżeli chodzi o kwestie merytoryczne, czysto zawodowe, ale też związane z kulturą pracy. Sytuacja jest na tyle kuriozalna, że grożą mi pewne konsekwencje za to, że w ogóle o tym mówię, więc na tym poprzestanę, bo z mojej perspektywy ta woda nie jest krystalicznie czysta - powiedział w rozmowie z wp.pl

Przypomnijmy, że prezenter “19.30” Marek Czyż na początku emisji nowego programu zapowiadał obiektywizm informacji, obiecując  “czystą wodę”, a nie propagandową zupę. W swojej wypowiedzi Marzec nawiązał właśnie do tej obietnicy.

źródło Wirtualna Polska

Tagi: 19:30