Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolskie. Fatalna kolizja na przejeździe kolejowym. Ujawniono nagranie z wypadku
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 02.02.2023 22:55

Wielkopolskie. Fatalna kolizja na przejeździe kolejowym. Ujawniono nagranie z wypadku

wypadek
KSRG OSP Gościejewo/ Twitter StopCham

W minioną niedzielę (29 stycznia), na przejeździe kolejowym w Obornikach (woj. wielkopolskie) miała miejsce niebezpieczna kolizja drogowa. Kierowca volkswagena z impetem uderzył w inny pojazd. Całe zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym. W internecie pojawiło się nagranie z niebezpiecznego incydentu. Według świadków sprawca wypadku był pijany.

Wielkopolskie. Fatalna kolizja na przejeździe kolejowym

Do niebezpiecznego wypadku doszło w niedzielę, 29 stycznia na drodze krajowej nr 11, na linii Poznań - Piła. Całe wydarzenie miało miejsce na przejeździe dla pociągów, co spowodowało ponad 2,5-godzinną blokadę zarówno drogową jak i kolejową.

Tuż po godzinie 15:00, poruszający się z dużą prędkością 26-letni kierowca, stracił panowanie nad volkswagenem i na łuku drogi zwieńczonym torami kolejowymi z impetem uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki BMW. Charakter incydentu był bardzo niebezpieczny, ponieważ rozegrał się na przejeździe dla pociągów.

W sieci pojawiło się nagranie z dramatycznego wydarzenia. Na krótkim filmiku widać, jak kierowca volkswagena, po zderzeniu z drugim pojazdem wypada ze swojego auta i przez dłuższy czas nie podnosi się z ziemi. Na miejsce szybko zostały wezwane służby, które jednego z kierowców przetransportowały do pobliskiego szpitala.

Przez ponad dwie godziny miejsce to było całkowicie zablokowane ze względu na roztrzaskane pojazdy. Według niektórych świadków tego zdarzenia, mężczyzna, który spowodował wypadek był pod wpływem alkoholu, co mogło bezpośrednio wpłynąć na jego zachowanie za kółkiem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Facebook/ Twitter