Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolskie. 21-latka w ciąży straciła przytomność na ulicy. Chwilę później ona i dziecko już nie żyli
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 03.02.2023 17:27

Wielkopolskie. 21-latka w ciąży straciła przytomność na ulicy. Chwilę później ona i dziecko już nie żyli

karetka=pogotowie
Piotr Molecki/East News

Osiek nad Notecią (woj. wielkopolskie). Nie żyje kobieta oraz jej dziecko. Będąca w ciąży 21-latka, w pewnym momencie straciła przytomność na ulicy. Pomimo szybkiego transportu do szpitala nie udało się uratować życia mamy i dziecka. Trwa wyjaśnianie przyczyn dramatu.

Osiek. 21-latka w ciąży nie żyje

Tragedia rozegrała się 2 lutego na ulicy w miejscowości Osiek nad Notecią w gminie Wyrzysk, około godziny 9:00. - 21-letnia kobieta w 25. tygodniu ciąży zasłabła na ulicy i dzięki pomocy przechodniów trafiła do miejscowej przychodni. Pomoc medyczna została udzielona kobiecie, niestety jej stan zdrowia pogarszał się i doszło do zatrzymania funkcji życiowych - poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile w rozmowie z Głosem Wielkopolskim.

Z kolei przedstawiciel rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak dodaje. - Kobieta zmarła w przychodni, tam odbył się poród. Będziemy wyjaśniać, czy doszło do jakichś zaniedbań ze strony pracowników służby zdrowia - podkreśla.

W najbliższych dniach ma odbyć się sekcja zwłok zmarłej dwójki. Jak Nieoficjalnie dowiedział się lokalny portal, młoda kobieta miała problemy z sercem. Osierociła kilkuletniego synka.

Kilka słów w sprawie dramatycznych wydarzeń dodała także jedna z mieszkanek niedużej miejscowości. - Obwinianie lekarzy o to, co się stało, nie jest właściwe. Moja znajoma była akurat w przychodni i widziała, że pracownicy służby zdrowia walczyli z całych sił o tę dziewczynę. Byli to nie tylko pracownicy przychodni, ale także szpitalnego pogotowia ratunkowego i lotniczego pogotowia ratunkowego - komentowała kobieta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Głos Wielkopolski