Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznań. Zabił matkę, sam nie żyje. Porażające ustalenia wyszły na jaw
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 02.02.2023 22:34

Poznań. Zabił matkę, sam nie żyje. Porażające ustalenia wyszły na jaw

wypadek poznań
KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Są nowe fakty w szokującej sprawie z 31 stycznia. Na ulicach Poznania zginął wówczas mężczyzna, który uciekając przed policją, czołowo uderzył w inny pojazd. Powodem obławy było podejrzenie, że uciekający może mieć coś wspólnego ze śmiercią 55-letniej kobiety w Aleksandrowie Kujawskim. Jak podaje Super Express, kobieta była matką podejrzanego.

Mężczyzna zginął w trakcie policyjnego pościgu

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło 31 stycznia w Poznaniu. Policja prowadziła obławę mającą na celu pojmanie mężczyzny poszukiwanego za zabójstwo na terenie innego województwa. Ścigany uciekał samochodem osobowym marki Skoda. W pewnym momencie z całym impetem zderzył się czołowo z innym pojazdem, co spowodowało jego śmierć.

- Kierowca poruszający się skodą uderzył w inny samochód jadący ulicą Opolską, doprowadzając do wypadku, w wyniku którego on sam zginął - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Podejrzany w sprawie zabójstwa. Są nowe fakty

Wiele wskazuje na to, że zmarły w wyniku drogowej kolizji mężczyzna mógł mieć wiele wspólnego ze śmiercią 55-letniej kobiety, której ciało, kilka godzin przed scenami rozgrywającymi się w Poznaniu, odkryła policja. - W gminie Zakrzewo, około godz. 15:50 do dyżurnego aleksandrowskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o ujawnieniu ciała 55-letniej kobiety - informował rzecznik KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

- Ze wstępnych oględzin wynikało, że do śmierci kobiety przyczyniła się inna osoba. Policjanci z Aleksandrowa wytypowali podejrzewanego mężczyznę. Wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że przebywa na terenie Poznania - dodał przedstawiciel służb.

Jak dowiedział się z kolei Super Express, kobieta, której ciało odkryto w Aleksandrowie Kujawskim, była matką mężczyzny. Portal dodatkowo dowiedział się, że podejrzany miał 32 lata. Na razie jest sporo znaków zapytania w szokującej sprawie. Trwają ustalenia prokuratury oraz policji.

Śmiertelny wypadek na ulicach Poznania. Źródło: KPP w Aleksandrowie Kujawskim
Śmiertelny wypadek na ulicach Poznania. Źródło: KPP w Aleksandrowie Kujawskim
Śmiertelny wypadek na ulicach Poznania. Źródło: KPP w Aleksandrowie Kujawskim
Śmiertelny wypadek na ulicach Poznania. Źródło: KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec/ SE