Goniec.pl

magro_kr/flickr.com

Horror w Pendolino, 26-latek wpadł w szał i zaczął demolować pociąg. Twierdził, że jest w nim bomba

5 Września 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w pociągu Pendolino na trasie Gdynia-Kraków. 26-letni mężczyzna nieoczekiwanie zaczął demolować jego wnętrze, a następnie powiadomił, że w wagonie jest bomba.

Choć pasażerowie przeżyli chwile grozy, o których z pewnością szybko nie zapomną, wszystko skończyło się dobrze, a policja zajęła się agresorem.

Horror w Pendolino

Pasażerowie, którzy wsiadali do pociągu Pendolino przemieszczającego się z Gdyni do Krakowa, z pewnością nie spodziewali się, jakich wydarzeń staną się świadkami. Wszystko wskazywało na to, że podróż będzie rutynowa, bez żadnych zaskoczeń.

Los chciał jednak inaczej i na pewnym etapie trasy skierował do pociągu 26-letniego warszawianina, który zaczął zachowywać się w podejrzany sposób. Wkrótce miał wpaść w prawdziwy szał.

Na odcinku Nasielsk-Modlin mężczyzna nieoczekiwanie podszedł do ściany, na której umiejscowiony był młotek bezpieczeństwa. Ku zaskoczeniu współpasażerów, wyrwał narzędzie ze ściany.

Podróżujący pociągiem nie wiedzieli, co skłoniło 26-latka do zabrania przedmiotu. Nic nie wskazywało przecież na to, że zaistniała potrzeba, by go użyć. Mężczyzna uważał najwyraźniej inaczej.

Sceny jak w filmie

Nieoczekiwanie warszawianin ruszył w kierunku drzwi wyjściowych i przy pomocy młotka wybił znajdującą się w nich szybę. Następnie zrobił to w kolejnych oknach - łącznie zdewastował pięć z nich.

Przerażeni pasażerowie spodziewali się, że to już koniec, gdy zauważyli, że mężczyzna zaczął się uspokajać. Przeżywany przez nich horror miał jednak dopiero sięgnąć zenitu, gdy agresor wyjął telefon i powiadomił, że w pociągu jest bomba.

W związku z tym, że zadzwonił na numer alarmowy, na trasę podróży pociągu natychmiast skierowana została policja oraz pirotechnicy. Na Dworcu Wschodnim w Warszawie wkroczyli do Pendolino.

26-latek został obezwładniony i zatrzymany, a służby dokładnie zbadały skład pociągu. Okazało się, że alarm był fałszywy. Uspokojeni pasażerowie zostali skierowani do pociągu zastępczego, choć z pewnością nie łatwo było im się otrząsnąć po tak przerażającym przeżyciu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Michał Rachoń nie wytrzymał, wpadł w furię, gdy usłyszał jedno zdanie. Jego reakcję widział cały świat

  • Rzecznik Putina przerywa milczenie. Dyktator gotowy do negocjacji z Zełenskim, Kreml ujawnił warunki

  • Niebywałe, w jaki sposób Ukraina uczciła pamięć Marii i Lecha Kaczyńskich. Para prezydencka ma swój obelisk

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Wielkopolska. 17-letnia Amelia przepadła bez śladu. "Uciekła ze swoim chłopakiem"
Czytaj więcej >

Wiadomości

934 policjantów zmierza do Warszawy. Wydano komunikat, znamy powód
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje kard. Karl-Josef Rauber. Był zasłużonym watykańskim dyplomatą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin obrażany przez rosyjskie elity. Do sieci trafiło zdumiewające nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat w polskim mieście. 19-latek śmiertelnie raniony nożem. Policja zatrzymała podejrzanego
Czytaj więcej >

Wiadomości

14. emerytura nie dla wszystkich seniorów? Niepokojące wieści, świadczenie będzie coraz niższe
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]