Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Przeprosiny w TVP Info. Na antenie padły ważne słowa
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 12.02.2024 15:11

Przeprosiny w TVP Info. Na antenie padły ważne słowa

Wojciech Szeląg studio tvp
Screen TVP Info (wydanie z dnia 11.02.2024)

Wynikiem przejęcia władzy w Polsce są diametralne zmiany w zarządzie i samym wyglądzie stacji Telewizji Polskiej. Wielu z pewnością czekało na chwilę, która miała miejsce w niedzielnym wydaniu programu "Gość Wieczoru”. W czasie weekendowej emisji TVP Info stacja przeprosiła społeczność LGBT+ za słowa, które nieustannie padały pod ich adresem na antenie w ostatnich latach. Jeden z gości programu był poruszony zachowaniem Wojciecha Szeląga.

TVP przeprasza za działania poprzedniego zarządu stacji

Odmieniona Telewizja Polska wielokrotnie odcinała się od narracji prowadzonej przez poprzedni zarząd stacji. W połowie stycznia doszło także do przeprosin. W piątą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza cała redakcja „19.30” i nowe władzę TVP przeprosiły za materiały “Wiadomości”, które stanowiły atak wobec tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

ZUS wypłaci 553 złote niezależnie od wieku. Trzeba się spieszyć

Wojciech Szeląg zwrócił się do widzów TVP Info

W czasie niedzielnego, wieczornego wydania serwisu informacyjnego TVP Info padły zaskakujące słowa. W programie “Gość Wieczoru” pojawili się Maja Heban i Bart Staszewski, będący aktywistami na rzecz osób nieheteronormatywnych. Zanim Wojciech Szeląg oficjalnie rozpoczął rozmowę, skierował wzrok prosto w kamerę i wygłosił ważne oświadczenie.

Zanim zaczniemy rozmowę, powinny paść trzy zdania. Przez długie lata w Polsce pod adresem wielu osób padały haniebne słowa, tylko dlatego, że osoby te postanowiły same decydować o tym, za kogo się uważają i kogo kochają – zaczął.

TVP Info przeprasza za krzywdę wobec osób LGBT+

Dziennikarz w poruszających słowach odniósł się do narracji, która w czasie kadencji poprzedniej władzy była stałym elementem stacji Telewizji Polskiej. Wojciech Szeląg przeprosił wszystkie osoby ze społeczności LGBT za to, jakich słów padały ofiarami.

Osoby LGBT+ to nie ideologia, ale ludzie: konkretne imiona, twarze, bliscy i przyjaciele. Wszystkie te osoby powinny dziś usłyszeć słowo "przepraszam" właśnie z tego miejsca. Przepraszam – powiedział.

Do słów gospodarza programu odniósł się Bart Staszewski. Po rozmowie z Szelągiem napisał, że jest wzruszony sytuacją, którą widział w studiu.

Przeprosiny to ważna część pogodzenia się. To Polska, o jaką walczyłem… Dziękuję… – napisał w poscie opublikowanym na platformie X.

Źródło: WP.pl