Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Próbował zabić 5 osób. Policja pokazała nagranie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.03.2024 14:46

Próbował zabić 5 osób. Policja pokazała nagranie

nagranie, samochód
Fot.: Wielkopolska Policja

Policja udostępniła nagranie z próby zabójstwa 5 osób. Dramat rozegrał się w miejscowości Pecna (woj. wielkopolskie). 29-latek, który próbował zamordować młodych ludzi stojących nieopodal bloku, został już zatrzymany. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Próba zabójstwa 5 osób została nagrana przez monitoring

Policjanci z Mosiny w Wielkopolsce opublikowali nagranie. Film dokumentuję próbę zabójstwa 5 młodych osób. Jest to kluczowy dowód w sprawie przeciwko 29-letniemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło 8 marca w miejscowości Pecna. W godzinach wieczornych spotkała się grupa młodych ludzi. Nikt nie był w stanie przewidzieć, że będą musieli walczyć o swoje życie.

Pukają do drzwi Polaków. Sprawdzają, czy zapłaciłeś 800 zł

Wjechał w grupę ludzi, robił to z premedytacją

- Zwykłe spotkanie grupy młodych osób przerodziło się w tragedię. Grupa znajomych zebrała się, aby podyskutować. W pewnym momencie, bez żadnego ostrzeżenia, 29-letni mężczyzna, który również uczestniczył w spotkaniu, wsiadł do swojego samochodu marki Audi i z impetem wjechał w grupę stojących ludzi - przekazała w specjalnym komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

ZOBACZ: Na recepcie widnieje litera "S"? Lepiej tego dopilnować

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, że nie ma mowy o nieszczęśliwym wypadku. Samochód prowadzony przez 29-latka z rozmysłem kierował się w stronę grupę znajomych. Jedna z potrąconych osób z ogromną siłą pchnięta została w mur budynku. Kiedy inny uczestnik zdarzenia podnosił potrąconego, samochód zawrócił i skierował się w ich stronę.

29-latek może trafić do więzienia na dożywocie

- Zwiększając prędkość ponownie próbował rozjechać tych, którzy desperacko usiłowali uciec. Spowodował obrażenia łącznie u pięciu z nich. Potem uciekł z miejsca tego wydarzenia - zrelacjonowali wielkopolscy policjanci.

ZOBACZ: To nie prima aprilis. 1 kwietnia w sklepach w życie wejdą ogromne zmiany

Służby natychmiast ruszyły w pościg za 29-letnim kierowcą, który próbował zabić 5 osób. Podejrzany został zatrzymany we własnym domu. Chociaż kierowca był w momencie zdarzenia trzeźwy, to śledczy pobrali jego krew, by wykluczyć ewentualny wpływ innych substancji odurzających. Mężczyzna był już znany policjantom, a w jego kartotece znaleźć można szereg popełnionych przez niego poważnych przestępstw.

Nagranie z monitoringu oraz inne dowody trafiły do prokuratury. 29-latek usłyszał już zarzut siłownia zabójstwa 5 osób. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Najbliższe tygodnie spędzi za kratami, gdyż sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Źródło: policja