Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar pod Warszawą po uderzeniu pioruna. 10 zastępów straży w akcji
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.06.2024 19:39

Pożar pod Warszawą po uderzeniu pioruna. 10 zastępów straży w akcji

pożar
fot. Ochotnicza Straż Pożarna Zbrosławice (zdj. ilustracyjne)

We wtorek po godzinie 17 pod Konstancinem-Jeziorną (woj. mazowieckie) w jednym z bliźniaczych domów wybuchł pożar. Ogień zajął dach budynku. Jak informuje TVN Warszawa, przyczyną zdarzenia było uderzenie pioruna. W akcji gaśniczej uczestniczy 10 zastępów straży pożarnej.

Pożar pod Warszawą. W akcji 10 zastępów strażaków

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w miejscowości Ciszyca w powiecie piaseczyńskim. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 17.30. Pożar wybuchł w jednym z budynków mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej.

Ogień zajął dach piętrowego budynku. Jak przekazały służby, które pojawiły się na miejscu, nie ma osób poszkodowanych. Działania prowadzi 10 zastępów straży pożarnej.

Tajemnicze zaginięcie 39-letniej Natalii. W sprawie pojawiają się nowe wątki

Przyczyną pożaru uderzenie pioruna

Jak informuje portal TVN Warszawa, przyczyną wybuchu pożaru było uderzenie pioruna. W rejonie Mazowsza w wielu regionach przeszła we wtorek po południu silna burza z wyładowaniami.

Pożar nie został do końca opanowany. Strażacy swoje działania prowadzą w środku i na zewnątrz budynku. Szybka reakcja służb zapobiegła na szczęście dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia. Straż pożarna cały czas pracuje na miejscu.

Burze nad Polską. Alerty RCB trafiły do mieszkańców 6 województw

Silne burze znów pojawiły się w wielu regionach Polski. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało we wtorek 18 czerwca alerty mieszkańcom sześciu województw. Ostrzeżenia dotyczą gwałtownych zjawisk pogodowych.

“Uwaga! Wieczorem i w nocy (18/19.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr”.

Alert RCB o tej treści otrzymali mieszkańcy województw:

  • dolnośląskiego (powiaty: bolesławiecki, głogowski, lubański, polkowicki, zgorzelecki),
  • kujawsko-pomorskiego (powiaty: bydgoski, Bydgoszcz, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, tucholski, żniński),
  • lubuskiego (powiaty: gorzowski, Gorzów Wielkopolski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, wschowski, Zielona Góra, zielonogórski, żagański, żarski),
  • pomorskiego (powiaty: chojnicki, człuchowski, kościerski, kwidzyński, starogardzki, tczewski),
  • wielkopolskiego,
  • zachodniopomorskiego (powiaty: drawski, szczecinecki, wałecki, choszczeński, gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki).