Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat
Jakub Franek
Jakub Franek 05.02.2023 19:22

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Nie żyje
Pixabay

8 stycznia 41-letnia Clare Duffy położyła się do łóżka ze względu na ból ramienia. Niedługo później jej mąż wszedł do jej pokoju, aby sprawdzić jej samopoczucie. Znalazł ją martwą. Kobieta osierociła dwójkę dzieci.

Bolące ramie — symptom poważnego problemu

Do zdarzenia doszło 8 stycznia bieżącego roku. Clare Duffy obudziła się z bólem ramienia. Postanowiła jednak zbagatelizować problem, zamiast udać się do lekarza. 41-latka postanowiła wziąć ciepłą kąpiel i położyć się do łóżka. Niestety, zignorowanie tego poważnego symptomu okazało się śmiertelnym błędem.

Niedługo później jej mąż, Richard, wszedł do pokoju, aby sprawdzić samopoczucie swojej żony. Kobieta leżała martwa na łóżku.

- Straciłem panowanie nad emocjami, zacząłem krzyczeć. Wbiegłem do pokoju mojej córki i od razu zadzwoniłem do służb szybkiego reagowania. To wszystko wydarzyło się tak szybko, jakby to było zupełnie nierealne - mówi w rozmowie z Mancester Evening News.

Niestety, jedyne co mogli zrobić ratownicy medyczni, to polecić koronerowi wypisanie karty zgonu. Ustalono, że przyczyną śmierci była zatorowość płucna.

Czym jest zatorowość płucna i jak ją wykryć?

Dolegliwość ta wynika z zablokowania tętnic płucnych, na przykład w wyniku skrzepliny. Objawia się to przez ostry, kłujący ból w okolicach klatki piersiowej, problemy z oddychaniem, plucie krwią, zasłabnięcie lub napady kaszlu.

Dolegliwość ta jest bardzo niebezpieczna, nieleczona może skutkować śmiercią. Jeśli odczuwasz objawy podobne do opisanych, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Ich bagatelizowanie może skończyć się tragicznie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

źródło: manchestereveningnews.co.uk

Tagi: Nie żyje