Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Poszła do restauracji i pokazała paragon. W sieci rozpętała się burza, cena powala z nóg
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 17.09.2023 09:13

Poszła do restauracji i pokazała paragon. W sieci rozpętała się burza, cena powala z nóg

Restauracja paragon
Kapif / TikTok @wyzszy_instytut_smaku

Nie od dziś wiadomo, że kolacje w restauracjach, zwłaszcza tych w miejscowościach turystycznych, potrafią być drogie. Dowiodła tego pewna tiktokerka, która udała się do znanego lokalu w Kościelisku. Sprawdziła, czy ceny idą w parze ze smakiem i jakością, jednak nie to wzbudziło najwięcej reakcji widzów. Kwota, jaką zapłaciła za biesiadę, okazała się dla internautów nie do przyjęcia. Dali temu wyraz w komentarzach pod jej relacją.

Poszła na kolację do "najlepszej i najdroższej" restauracji nieopodal Zakopanego

Tiktokerka Aga wizytuje restauracje w całej Polsce i recenzuje ich smak. Nagrywa filmiki, na których pokazuje wygląd zamówionych dań, wystrój lokali i ich obsługę. Tym razem jako cel obrała sobie cenioną przez krytyków restaurację w Kościelisku nieopodal Zakopanego. 

Już na samym początku nagrania przyznała, że jest to miejsce tylko dla tych, którzy są w stanie wydać na kilka dań sporą ilość pieniędzy. - To z pewnością najlepsza i zarazem najdroższa restauracja w Zakopanem i okolicach. Ciekawostką jest to, że w tym roku została zarekomendowana w przewodniku Michelin - rozpoczęła tiktokerka. Jak zrecenzowała zaserwowane jej przysmaki?

Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Tiktokerka zamieściła relację z drogiej restauracji. "Istne niebo"

Tiktokerka nie ukrywała zachwytu nad kreatywnością kucharzy, a kilka z próbowanych pozycji z menu, zwłaszcza deserów, określiła jako "prawdziwą ucztę dla podniebienia". 

Spróbowała m.in. regionalnego pstrąga, łososia sprowadzanego specjalnie z Wysp Owczych, wołowiny, żabich udek, a także słodkości. - Desery tutaj to istne niebo - wyznała w wideo, które zwieńczyła pokazaniem długiego paragonu. To właśnie on wzbudził najwięcej emocji. Ile zapłaciła?

Dania z restauracji. Fot. TikTok@wyzszy_instytut_smaku.jpg
Dania z restauracji. Fot. TikTok@wyzszy_instytut_smaku

Paragon z restauracji zaszokował internautów. "Kogo na to stać?"

Internauci byli zaskoczeni, gdy im oczom ukazał się rachunek opiewający na kwotę 1120 złotych. - Ponad tysiąc złotych za kolację? Chyba zwariowałaś - napisał zbulwersowany użytkownik sieci, któremu wtórowali inni zszokowani obserwujący. 

"Masakra, kogo na to stać?", "Niby restauracja góralska, a tam żabie udka. Rzeczywiście, typowo regionalne…", "Przecież tym się nie da najeść", "Ja bym tyle nie zapłaciła, ale jak kogoś stać.. Przynajmniej sobie popatrzę" - czytamy w sekcji komentarzy. Jak sądzicie, czy nawet najlepsze kulinarne wybory są warte takiej ceny?

Paragon. Fot. TikTok @wyzszy_instytut_smaku.jpg

@wyzszy_instytut_smaku Jeśli bedziecie w Zakopanem, to polecam odwiedzić to miejsce #zakopane #agatestuje ♬ Little Things - Adrian Berenguer

Źródło: TikTok @wyzszy_instytut_smaku