Goniec.pl
Minister zdrowia zapowiedział powrót zabiegów planowych

Piotr Molecki/East News

Poseł Paweł Szramka opublikował na Facebooku wpis. Zwrócił się do Adama Niedzielskiego

15 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Minister zdrowia kilka dni temu miał spotkać się z protestującymi medykami. Do rozmów ostatecznie nie doszło, a późniejsza wypowiedź szefa resortu podczas konferencji prasowej doprowadziła do eskalacji konfliktu. Dziś poseł Paweł Szramka zamieścił na Facebooku wpis, w którym zwrócił się do Adama Niedzielskiego z pytaniami dotyczącymi funkcjonowania polskiego systemu ochrony zdrowia.

Internetowa wypowiedź posła została zilustrowana grafiką zawierającą sugestywne hasło: "Dla nich nie ma pieniędzy, ale dla nowego ministra się znalazły". Paweł Szramka zadał ministrowi kilka pytań, które - zdaniem internautów - obrazują skalę problemu.

marian banas

Marian Banaś ujawnił informacje na temat organizacji wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Paweł Szramka skrytykował działania Adama Niedzielskiego ws. protestu medyków

- Trwa protest ratowników medycznych. Wielu z nich złożyło wypowiedzenia. Jeśli taka sytuacja się utrzyma, to zabraknie ratowników! Jednak dzielne Ministerstwo Zdrowia uspokaja i podejmuje kroki. Ten krok to… powołanie nowego wiceministra - zaczął poseł.

Paweł Szramka postanowił zainterweniować w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia, składając interpelację w sprawie akcji protestacyjnej ratowników medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w województwie kujawsko-pomorskim.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W dalszej części internetowego wpisu polityk zapytał Adama Niedzielskiego, "jakie są plany ministerstwa, gdy po okresie wypowiedzenia zakończą pracę wszyscy ratownicy, którzy w ostatnich dniach zadeklarowali odejście z tego zawodu".

- Czy można spodziewać się wówczas zatrudnienia tychże ratowników na umowy o pracę? Czy są rozważane jakiekolwiek plany, w jaki sposób zastąpić tychże ratowników? Czy zwiększenie stawki za tak zwaną dobokaretkę przełoży się bezpośrednio na podwyżki dla ratowników medycznych, czy też dyrektorzy szpitali będą mogli przeznaczać tę kwotę na dowolny cel? - dopytuje Paweł Szramka.

Pomimo upływu kilku godzin, Adam Niedzielski do tej pory nie zdecydował się na publiczną odpowiedź na postawione przez posła pytania. Minister zdrowia od kilku dni deklaruje, że jest otwarty na dialog z medykami i ma nadzieję na pomyślne zakończenie sporu.

Adam Niedzielski obraził medyków?

Jak pisaliśmy wczoraj, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak nie podziela entuzjazmu Adama Niedzielskiego - przedstawiciel medyków jest oburzony tym, jak szef resortu zdrowia potraktował pracowników sektora medycznego podczas konferencji.

Minister zdrowia stwierdził wówczas, że protestującym medykom zależy wyłącznie na eskalacji konfliktu i "nie jest w stanie zaakceptować takiej formy". Stwierdził także, że spełnienie żądań medyków byłoby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu na ochronę zdrowia.

Minister nie słucha argumentów merytorycznych, nie rozumie. Mamy poważne wątpliwości, czy pan minister Niedzielski ma właściwe przygotowanie merytoryczne do tego, żeby tę trudną sytuacją w systemie opieki zdrowotnej zarządzać - argumentował wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Przy 5. pytaniu można paść z wrażenia

Pytanie 1 z 5

Prawdziwe nazwisko Borysa Szyca to...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

"Psia grypa" rozeszła się po komendach. "GW" ujawnia skalę, KSP odpowiada

Czytaj więcej >

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >