Goniec.pl
aktorka

Autorstwa https://flickr.com/photos/96799800@N07/ - https://flickr.com/photos/96799800@N07/37408473064/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=100258937

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk, gwiazda filmu "Kogel-mogel"

14 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje aktorka Krystyna Kołodziejczyk, aktorka znana z filmu "Kogel-mogel". Informację o śmierci artystki potwierdziła w rozmowie z portalem Interia najbliższa rodzina. Aktorka zmarła w miniony poniedziałek w szpitalu, po długiej walce z chorobą.

Krystyna Kołodziejczyk wystąpiła w wielu produkcjach telewizyjnych, serialowych i teatralnych. Widzowie zapamiętali ją przede wszystkim ze spektakularnych ról w "Koglu-moglu" Romana Załuskiego i "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" Stanisława Barei.

taniec z gwiazdami

Internauci krytycznie wypowiadają się o Izie Małysz. "Jest faworyzowana"

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk

Gwiazda wystąpiła także w serialach: "Czterej pancerni i pies", "Zmiennicy", "Dom", "Złotopolscy" i "Miodowe lata". Widzowie mogli oglądać ją na scenach Teatru Dramatycznego w Koszalinie, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Studio w Warszawie, Teatru Nowego w Warszawie oraz Och-Teatru w Warszawie.

Krystyna Kołodziejczyk przyszła na świat 30 marca 1939 roku w Częstochowie. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej imienia Leona Schillera w Łodzi. Zadebiutowała w 1959 roku w komedii "Café pod Minogą".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Krystyna Kołodziejczyk w 2019 roku została odznaczona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Przez lata była związana z reżyserem Andrzejem Ziębińskim. Para doczekała się dwójki dzieci.

- Andrzeja Ziębińskiego poznałam na premierze "Pani prezesowej" w bydgoskim Teatrze Polskim w 1964 roku. Owocem tej miłości jest syn Marcin, dziś już 52-letni mężczyzna, dzięki któremu jestem babcią Ani i Andrzeja - mówiła aktorka dla "Życia na Gorąco".

Ich związkiem żyła cała Polska

W latach 70. Krystyna Kołodziejczyk miała być związana z Janem Englertem. W kuluarach mówiło się, że to właśnie artysta miał przyczynić się do rozpadu małżeństwa niedoszłej partnerki. Ta jednak konsekwentnie dementowała te plotki.

- Kiedy nasz związek zaczął się rozpadać w 1972 roku, przyjechaliśmy do Warszawy i zagrałam w telewizyjnej sztuce z Jankiem Englertem, co skończyło się niewinnym flirtem. Nigdy nie byliśmy parą, choć krążyły takie plotki - mówiła artystka w rozmowie z dziennikarzami.

Krystyna Kołodziejczyk odeszła w wieku 82 lat. Bliskim, przyjaciołom oraz fanom aktorki składamy najszczersze kondolencje. Jej śmierć to ogromna strata dla polskiej kinematografii.

Tylko geniusze odpowiedzą w mniej, niż minutę. 5 pytań na spostrzegawczość

Pytanie 1 z 5

Ile cyfr znajduje się w numerze PESEL?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >