Goniec.pl
Adam Niedzielski

Pawel Wodzynski/East News

Wiceprezes NRL odpowiedział Niedzielskiemu: "Trzeba się zastanowić, kto tu jest bojaźliwą stroną"

15 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Adam Niedzielski spotkał się w piątek z protestującymi medykami. Rozmowy zakończyły się po kilku minutach, a strony nie odnalazły porozumienia. Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który był gościem dzisiejszego wydania "Gościa Wydarzeń" na antenie Polsatu, był oburzony tym, jak minister zdrowia potraktował osoby pracujące w sektorze medycznym.

Jak pisaliśmy, minister zdrowia po spotkaniu z medykami stwierdził, że "nie była to merytoryczna dyskusja, ale chęć eskalacji konfliktu". Pracownicy ochrony zdrowia przedstawili swoje żądania, a następnie zakończyli dyskusję z Adamem Niedzielskim.

aktorka

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk, gwiazda filmu "Kogel-mogel"

CZYTAJ DALEJ

Adam Niedzielski nie zrozumiał medyków?

Nie jestem w stanie zaakceptować takiej formy. To dążenie do poklasku, teatrum, nie podejście nastawione na rozwiązanie problemu - komentował szef resortu zdrowia, dodając, że oczekiwania medyków są nierealne i absurdalne.

Minister zdrowia dodał, że do ministerstwa dotarły postulaty protestujących - oceniono je negatywnie. Medycy mieli przedstawić Adamowi Niedzielskiemu pakiet ośmiu propozycji. Trzy z nich miały charakter priorytetowy. Stwierdzono, że spełnienie żądań medyków byłoby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu na ochronę zdrowia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Szef resortu zdrowia zarzucił protestującym także "bojaźliwość, jeżeli chodzi o prowadzenie merytorycznej rozmowy", co wyraźnie ubodło pracowników sektora medycznego, którzy do końca utrzymywali, że chcą dyskutować z przedstawicielami rządu. Mieli jednak nadzieję, że w rozmowach weźmie udział Mateusz Morawiecki.

Wiceprezes NRL odpowiedział Niedzielskiemu

- Warunkiem naszego uczestnictwa w dzisiejszym spotkaniu z ministrem zdrowia w centrum dialogu społecznego była obecność pana premiera, tak się umówiliśmy z ministrem Niedzielskim w Karpaczu. Obiecano nam to - mówił wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej na antenie Polsatu.

- Jeżeli chodzi o bojaźliwość, o której mówił minister zdrowia, to dość tęga obraza wszystkich zawodów medycznych. Jeżeli bojaźliwym nazywamy medyka, to trudniej się nie pomylić - dodał Artur Drobniak.

Przedstawiciel medyków przypomniał przy okazji wypadek Fabio Jakobsena na mecie wyścigu kolarskiego w Katowicach. Zaznaczył, że "ratownik i lekarz musieli zaintubować zniekształconą twarz tego sportowca", co z pewnością było dowodem odwagi i profesjonalizmu.

- Minister nie słucha argumentów merytorycznych, nie rozumie. Mamy poważne wątpliwości, czy pan minister Niedzielski ma właściwe przygotowanie merytoryczne do tego, żeby tę trudną sytuacją w systemie opieki zdrowotnej zarządzać - argumentował wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Artur Drobniak zaznaczył, że medykom nie podoba się fakt, że Adam Niedzielski komunikuje się z nimi wyłącznie za pośrednictwem konferencji prasowych. Jak zaznaczył ironicznie: "trzeba się zastanowić, kto tu jest bojaźliwą stroną".

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Przy 5. pytaniu można paść z wrażenia

Pytanie 1 z 5

Prawdziwe nazwisko Borysa Szyca to...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: "Gość Wydarzeń" w Polsacie

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Wypadek na S7. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala

Czytaj więcej >
szokujące fakty morderstwa pedofila

Wiadomości

Pedofil musiał kopać własny grób. Ojciec wykorzystywanej 9-latki był bezlitosny

Czytaj więcej >
Edward Janiak

Wiadomości

Nie żyje biskup Edward Janiak

Czytaj więcej >
msza św.

Wiadomości

W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się doroczne liczenie wiernych

Czytaj więcej >
Kulisy życia w seminarium

Wiadomości

Ksiądz pedofil Paweł Kania wyszedł z więzienia. Nie trafił do Gostynina z winy sądu

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Pijana 35-letnia olsztynianka opiekowała się czwórką dzieci. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >