Goniec.pl
policja-pobil-dzieci

pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Bydgoszcz: Wciągnął małych chłopców do auta i naruszył nietykalność. Chciał ich ukarać

15 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Bydgoska policja potwierdziła zarzuty postawione strażakowi, który w środę 8 września wciągnął do pojazdu dwóch nieletnich chłopców i naruszył ich nietykalność cielesną. Funkcjonariusz publiczny dopuścił się tego czynu, ponieważ dzieci miały pożyczyć i nie oddać hulajnogi, która należała do jego syna.

Z ustaleń Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynika, że w środę o godzinie 20:00 35-letni strażak zabrał do samochodu dwóch chłopców w wieku 10 i 8 lat i naruszył ich nietykalność cielesną. Do zdarzenia doszło przy ulicy Gajowej w Bydgoszczy. Mężczyzna został zawieszony w czynnościach.

marian banas

Marian Banaś ujawnił informacje na temat organizacji wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazała bydgoska policja, po upływie kilku minut chłopcy wysiedli z pojazdu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła mama jednego z pokrzywdzonych. W przypadku 8-latka mówi się o naruszeniu nietykalności cielesnej, natomiast u 10-latka doszło do uszkodzenia ciała.

Strażak z 16-letnim stażem zatrzymany przez policję

Po otrzymaniu zgłoszenia policja zatrzymała 35-letniego strażaka. Funkcjonariusz publiczny usłyszał trzy zarzuty. Oskarżono go o bezprawne pozbawienie wolności obu chłopców, naruszenie nietykalności ciała 8-latka oraz uszkodzenie ciała 10-latka. Na mężczyznę nałożono dozór prokuratorski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– 35-letni mężczyzna zabrał do pojazdu dwóch chłopców, dokonał uszkodzenia ciała 10- latka i naruszenia nietykalności cielesnej 8-latka. Po kilku minutach chłopcy opuścili pojazd na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Na drugi dzień matka jednego z chłopców złożyła zawiadomienie w tej sprawie – poinformowała Lidia Kowalewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dziennikarze portalu Fakt ustalili, że oskarżony strażak od 16 lat pracuje w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Jego przełożeni po otrzymaniu informacji o sprawie zawiesili 35-latka w czynnościach. Dalsza kariera zawodowa zależy od tego, jak zakończy się śledztwo.

– W piątek otrzymaliśmy informację od policji o postępowaniu prowadzonym wobec naszego funkcjonariusza. W związku z tym komendant podjął decyzję o bezzwłocznym zawieszeniu go w czynnościach na trzy miesiące. Czekamy na wyniki policyjnego dochodzenia – przekazał w rozmowie z dziennikarzami starszy kapitan Karol Smarz, oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy.

Policja przedstawiła motyw

Z komunikatu wydanego przez bydgoską policję wynika, że strażak chciał ukarać pochodzących z Ukrainy chłopców. Dzieci miały pożyczyć hulajnogę od syna 35-latka i jej nie zwrócić. Funkcjonariusz publiczny postanowił się zemścić. Za swój czyn został zawieszony przez przełożonych na okres trzech miesięcy.

– Motywem działania mężczyzny była hulajnoga, którą 8-latek pożyczył od jego syna i nie zwrócił – dodała Lidia Kowalewska z KWP w Bydgoszczy.

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Przy 5. pytaniu można paść z wrażenia

Pytanie 1 z 5

Prawdziwe nazwisko Borysa Szyca to...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >