Goniec.pl
biskup beatyfikacja

twitter.com Mirosław Milewski

Podczas beatyfikacji biskup zrobił sobie selfie z innymi duchownymi. Wybuchła afera

15 Września 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Msza beatyfikacyjna kard. Wyszyńskiego wywołała dużą burzę medialną i konflikt między duchownymi a dziennikarzem. Poszło o zdjęcie, które kapłani mieli sobie zrobić podczas ceremonii. Pod adresem biskupów padły mocne oskarżenia. Na zarzuty braku powagi i poszanowania liturgii odpowiedział już jeden z księży.

Nie milkną głosy oburzenia po mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, która odbyła się w niedzielę 12 września. Ceremonia została odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i wzięło w niej udział około siedmiu tysięcy osób. Wśród gości był prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

marian banas

Marian Banaś ujawnił informacje na temat organizacji wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Po mszy wpis z krytyką duchownych w mediach społecznościowych opublikował Michał Murgrabia. Publicysta zarzucił biskupom brak powagi oraz poszanowania liturgii. Powodem było selfie, które udostępnił biskup pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski.

– Księża biskupi dobrze się bawią. Jest liturgia, jest selfie. Jakim sposobem tak niedojrzali ludzie mają dobrze rządzić Kościołem, skoro nie umieją uszanować sakramentów? – stwierdził redaktor Mediów Narodowych.

Duchowni odpowiadają na zarzuty dotyczące mszy beatyfikacyjnej

Gdy po mszy doszło do kontrowersji, stanowisko zajął ksiądz Daniel Wachowiak. Kapłan stanął w obronie biskupa Milewskiego i odpowiedział na zarzuty redaktora Mirosława Milewskiego. Oświadczył, że pamiątkowe zdjęcie zostało zrobione przed oraz po liturgii.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Przecież to nieprawda. Robienie zdjęć przez koncelebransów w czasie Mszy naganne i gorszące, ale ks. bp Milewski. Zrobił to przed i po Liturgii. Pański tweet to nagonka. Proszę ścigać tych, którzy po rozpoczęciu Mszy strzelali sobie fotki a ks. Bp. przeprosić – zakomunikował ks. Daniel Wachowiak.

Redaktor jednak nie dał za wygraną i nadal krytykował zgromadzonych podczas mszy biskupów. Zaznaczył, że tłumaczenia księdza są oznaką lekceważenia wartości chrześcijańskich. Mirosław Milewski zaapelował, by „nie kpić z wiernych katolików”.

– Najpierw depczecie rzeczy najświętsze, a potem niuansujecie problem jak faryzeusze. Okazujecie lekceważenie Chrystusowi, sakramentom i nie liczycie się z tym, że wasz gorszący przykład niszczy wiarę wiernych – napisał redaktor Mediów Narodowych.

Kolejne zarzuty wobec po mszy beatyfikacyjnej

To nie koniec kontrowersji związanych z mszą beatyfikacyjną kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Redaktor Michał Murgrabia zwrócił uwagę na kolejne zaniedbania. Wytknął ks. Danielowi Wachowiakowi niestosowanie pateny, czyli naczynia liturgicznego do przechowywania hostii, które używane jest podczas komunii świętej.

– Jak udzielano komunii świętej? Bez pateny. A co tam. Niech spada cało Pańskie pod nogi wiernych. To też nie jest problemem, księże Danielu Wachowiaku? – napisał Murgrabia.

Na koniec redaktor Mediów Narodowych dodał, że sam modlił się w trakcie mszy, chociaż nie podobała mu się jej organizacja. Warto przypomnieć, że podczas ceremonii oprócz Andrzeja Dudy obecni byli marszałkowie sejmu i senatu. Eucharystia byłą koncelebrowana przez 600 księży z Polski oraz 45 biskupów z zagranicy.

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Przy 5. pytaniu można paść z wrażenia

Pytanie 1 z 5

Prawdziwe nazwisko Borysa Szyca to...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Nowy wariant koronawirusa może objawiać się zaburzeniami słuchu, kichaniem oraz symptomami pseudoanginowymi

Czytaj więcej >
Z ostatniej chwili

Wiadomości

Premier Morawiecki właśnie przekazał. Przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała

Czytaj więcej >
Cmentarz

Wiadomości

Na pogrzebie zamordowanej Pauliny ksiądz prosił o modlitwę za jej oprawcę

Czytaj więcej >
Jan Duda

Wiadomości

Jan Duda o homoseksualizmie: "To w znacznym stopniu zjawisko zaraźliwe"

Czytaj więcej >
Jerzy Targalski

Wiadomości

Nie żyje doktor Jerzy Targalski, zasłużony działacz opozycyjny

Czytaj więcej >
sg

Wiadomości

Zwłoki ciemnoskórego mężczyzny na Podlasiu. Straż Graniczna ratowała uchodźców

Czytaj więcej >