Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poręba. Obaj kierowcy zginęli, a pasażerka walczy o życie. Poranny dramat na Śląsku
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 25.03.2023 09:02

Poręba. Obaj kierowcy zginęli, a pasażerka walczy o życie. Poranny dramat na Śląsku

Poręba
KWPO Wrocław

Poręba, 4 rano. Nikt nie spodziewał się, że to właśnie wtedy dojdzie do zderzenia dwóch samochodów na drodze przelotowej. W wyniku kolizji zginęło dwóch kierowców, a pasażerka jednego z aut walczy o życie.

Poręba. Nie żyje dwóch kierowców

Drogi nad ranem bywają najbardziej niebezpieczne - widoczność nie jest najlepsza, a kierowca może łatwo przysnąć, o tej porze też w wyniku zmęczenia kierowców dochodzi często do nagłych zasłabnięć. Policja w Zawierciu przekazała informację, że o 4 rano na drodze przelotowej przez miejscowość Poręba na Śląsku doszło do wypadku.

Czołowo zderzyły się opel vectra i opel vivaro. Fragment krajowej 78 jest zamknięty. Na miejscu zginęło dwóch kierowców. 

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

Poręba. Policja w Zawierciu przekazała informacje

- W wypadku zginęli obaj kierowcy, mężczyźni w wieku 43 i 73 lat, mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. Obrażeń doznała 23-letnia pasażerka jednego z aut. Trafiła do szpitala w Zawierciu - przekazała w rozmowie z PAP mł. asp. Marta Wnuk, rzeczniczka zawierciańskiej komendy.

Jak na razie badane są przyczyny związane z wypadkiem. Opel vivaro jechał z Poręby w kierunku Siewierza, a opel vectra w drugą stronę. Czołowe zderzenie spowodowane mogło być wieloma czynnikami.

Krajowa 78 zablokowana

Ze względu na okoliczności wypadku krajowa 78 została zablokowana przez policję do momentu oczyszczenia terenu z pozostałości samochodów. Policja wytyczyła objazdy.

Dla osób jadących w kierunku Siewierza otwarta będzie ulica Niewiecka, a dla podróżujących w drugą stronę - droga wojewódzka nr 793. Można spodziewać się dłuższej podróży.

Źródło: PAP