Goniec.pl
policja-szuka-staruszki

materiały policyjne

Przykre sceny na cmentarzu. Policja szuka seniorki, która podpaliła grób

10 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Policja prowadzi postępowanie w sprawie podpalenia grobu na cmentarzu w Koninie. Śledczy mają już podejrzaną, którą jest niewinnie wyglądająca staruszka. Miała ona nie tylko zapalić, ale również uszkodzić płytę nagrobkową. Służby postanowiły opublikować jej wizerunek i zaapelowały o pomoc w czynnościach.

Z komunikatu policji wynika, że do podpalenia grobu doszło na cmentarzu parafialnym przy ulicy Staromorzysławskiej w Koninie. Niezwykle oburzający akt wandalizmu został popełniony na początku czerwca 2021 roku. Po otrzymaniu zgłoszenia śledczy wszczęli dochodzenie, ale jak dotąd nie ujęto sprawcy.

Z ostatniej chwili

Nie żyje aktor Art Metrano, grał w "Akademii Policyjnej"

CZYTAJ DALEJ

Po przyjrzeniu się nagraniom monitoringu policjanci wytypowali osobę podejrzaną za podpalenie i uszkodzenie płyty nagrobkowej. Wiele osób może być zdziwionych, ale zgromadzone materiały wskazują na to, że to starsza pani może odpowiadać za skandaliczny akt wandalizmu. W związku z tym opublikowano wizerunek seniorki.

2 czerwca br. w Koninie na cmentarzu parafialnym przy ul. Staromorzysławskiej doszło do podpalenia i uszkodzenia płyty nagrobkowej. Z nagrania z monitoringu wynika, że sprawcą tego przestępstwa może być starsza kobieta – przekazał Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy policji w Koninie.

Policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach

Jak na razie policja nie wie, co mogło kierować podejrzaną do zniszczenia grobu na konińskim cmentarzu. W mediach pojawiły się jedynie spekulacje, które mówią o zemście za doznane w przeszłości krzywdy. Ostateczne wątpliwości mogą być rozwiane dopiero podczas przesłuchania.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Funkcjonariusze opublikowali wizerunek podejrzanej seniorki i zaapelowały do społeczności o pomoc w ustaleniu jej tożsamości. Każdy, kto rozpoznaje starszą kobietę, proszony jest o stawienie się na komendzie w Koninie, ewentualnie kontakt drogą telefoniczną lub mailową.

– Osoby rozpoznające wizerunek kobiety proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel. 47 77 52 600 lub pisząc na adres e-mail: zbigniew.lisiecki@po.policja.gov.pl – dodał rzecznik Wiśniewski.

policja-podpalony-grob

Fot. materiały policyjne

Tylko 1% największych bystrzaków zdobędzie 6/6. Zagadki, na których polegli nawet najlepsi

Pytanie 1 z 6

Ile osób żyje obecnie na całym świecie?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >