Goniec.pl
ambasador Rosji

AGENCJA SE/East News

Polsat skomentował wypowiedź rosyjskiego ambasadora. Nagranie podbija sieć

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Ambasador Rosji w Polsce skomentował w środę wydalenie z naszego kraju rosyjskich dyplomatów podejrzanych o szpiegostwo. Podczas spotkania z dziennikarzami padło wiele propagandowych kłamstw i manipulacji, które w krótki, lecz dobitny sposób podsumował Polsat News.

TOPIMY CENY TELEFONÓW. NAWET 300 ZŁOTYCH TANIEJ

Od początku wojny w Ukrainie Kreml robi wszystko, by usprawiedliwić swoją brutalną agresję, wciąż manipulując i przeinaczając fakty. Zabiegi te, choć działają w samej Rosji, nie są skuteczne na Zachodzie, który uważnie obserwuje zbrodnie armii Putina.

Adam Niedzielski

Niedzielski zapowiedział zniesienie obowiązku zasłaniania nosa i ust. Padła data

CZYTAJ DALEJ

Prawdziwy pokaz swoich możliwości dał niedawno Siergiej Ławrow, który kłamał na temat bombardowania szpitala w Mariupolu. Wczoraj z kolei doświadczyliśmy absolutnej bezczelności rosyjskiego ambasadora w Polsce, który przytłoczył dziennikarzy serią fake newsów na temat sytuacji w Ukrainie.

Ambasador Rosji "skomentował" swoją wypowiedź

Ambasador Rosji Siergiej Andriejew, po wczorajszym wezwaniu do polskiego MSZ, wyszedł do tłumu zgromadzonych przed budynkiem reporterów. Zaprezentował im własny, zupełnie daleki od rzeczywistości pogląd na sytuację za naszą wschodnią granicą.

NAJLEPSZE TELEFONY W NEONET! ZOBACZ NAJNOWSZE MODELE TANIEJ!!!!

Mówiąc wprost, wypowiedź dyplomaty składała się z samych kłamstw, które w dosadny sposób postanowiła skomentować jedna z największych telewizji informacyjnych w Polsce. Wypowiedź Andriejewa była transmitowana "na żywo" i nie mogła pozostać bez odpowiedniego komentarza, który rozwiewał wszelkie wątpliwości.

Po tym, jak padły stwierdzenia o "fanatycznych nazistach chowających się za plecami cywilów" w Mariupolu, a także zachodniej "dezinformacji" i "samych fejkach", Polsat News postanowił wykorzystać cytat z ambasadora, by ten sam "skomentował" swoją wypowiedź.

- Przywoływałyśmy słowa rosyjskiego ambasadora w Polsce i jego liczne kłamstwa. Zatem na koniec naszego spotkania jego recenzja o tych wszystkich słowach, które z jego ust padły. Czym są? - powiedziała na antenie prowadząca.

Następnie oczom widzów ukazał się zapętlony filmik z wypowiedzią Andriejewa. Ambasador w kółko powtarzał "same fejki".

Polsat News reaguje na kłamstwa Kremla

To nie pierwszy raz, kiedy Polsat News dosadnie komentuje wypowiedź rosyjskiego przedstawiciela i prostuje fakty. Ostatnio, gdy szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow gościł w Ankarze, telewizja przerwała transmisję jego wystąpienia, a prezenter oznajmił, że wypowiedziane słowa to czyste kłamstwa.

Nie zaatakowaliśmy Ukrainy i nie mamy zamiaru atakować innych krajów - mówił m.in. Ławrow.

Zamiast wypowiedzi polityka pokazano obrazki ze Lwowa. Widzowie zobaczyli uciekających przed ostrzałem i wojną ludzi, którzy schronili się w budynku teatru.

Tak wygląda "nienapadanie na Ukrainę" i to wszystko, co pokazujemy, od dwóch tygodni, to "nienapadanie na Ukrainę" - mówił wyraźnie oburzony słowami Siergieja Ławrowa na temat wojny w Ukrainie Igor Sokołowski.

Tak żyje zaskoczona sankcjami Liza Pieskowa, córka Dmitrija Pieskowa, czyli rzecznika Kremla, który od ponad 20 lat współpracuje z Władimirem Putinem

Córka rzecznika Kremla przekroczyła wszelkie granice. Zdjęcia rozwiewają wątpliwości

Córka rzecznika Kremla poskarżyła się na objęcie jej sankcjami. Jest zła, gdyż "kocha podróżować". Oto jak wygląda życie córki oligarchy i jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Wystawne bale, kariera w Parlamencie Europejskim, drogie restauracje i luksusowe wycieczki. Współczesna księżniczka? Fot. AFP PHOTO / POOL / MAXIM SHEMETOV; Instagram.com/lisa_peskova

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet, Polsat News

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >