Goniec.pl
[II-51]

YouTube WCVB Channel 5 Boston

Połknął go wieloryb. Mężczyzna opowiedział, co działo się w środku

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ten mężczyzna przeżył historię, która brzmi jak scenariusz filmu. Michael Packard opowiedział o swoim doświadczeniu w mediach. Podczas nurkowania został połknięty przez wieloryba. Nadal nie może uwierzyć w to, że udało mu się wyjść z tej sytuacji cało. Został przetransportowany do szpitala po tym, jak ogromny ssak go wypluł.

Słuchając historii tego mężczyzny, można mieć przekonanie, że poniosła go fantazja i wymyślił morską opowieść, by zyskać pogłos. Jednak relacja, której dla WCVB Channel 5 Boston udzielił Michael Packard, okazała się prawdziwa. Niewiele osób przeżyło podobne doświadczenie.

Michael Packard jest mężczyzną, którego pasja to nurkowanie. Pewnego dnia postanowił – jak to miał w zwyczaju – popływać po wybrzeżu Cape Cod w Massachusetts. W trakcie nurkowania stało się coś, co trudno sobie nawet wyobrazić.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna połknięty przez wieloryba

W rozmowie z stowarzyszoną z CNN stacją WBZ-TV mężczyzna opisał, co dokładnie wydarzyło się w piątkowy dzień. Morze wyglądało jak zwykle. Początkowo nic nie wskazywało, że niedługo rozpocznie się historia, która całkowicie odmieni jego życie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Michaela Packarda nurek zszedł na głębokość około 45 stół. Nadal miał wrażenie, że panuje nad sytuacją. W końcu nieraz już dokonywał podobnych zanurzeń.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Od 1 lipca nowy obowiązek dla Polaków. Niedopełnienie grozi karą nawet do 5 tysięcy złotych

CZYTAJ DALEJ

W jednej chwili jednak stało się coś bardzo dziwnego. Przez długi czas nurek nie miał pojęcia, co tak naprawdę się wydarzyło. Z jego relacji wynika, że po prostu poczuł wyjątkowo silny wstrząs. Sekundę później nic już nie widział.

Gdy zapadła całkowita ciemność, Michael Packard zastanawiał się, gdzie się znalazł. Początkowo wydawało mu się, że mógł zostać ugryziony przez rekina i po prostu umiera. Prawda okazała się jeszcze bardziej szokująca.

Mężczyzna w paszczy wieloryba

Jak się okazało, mężczyzna został połknięty przez wieloryba. Choć może się wydawać to doświadczeniem nie z tej ziemi, to Michael Packard przyznał, że nie odczuł bólu. Nie napotkał też zębów. To zasugerowało mu, że musiał zostać pożary przez ogromnego ssaka.

56-latek był pewien, że jego dni są policzone i niedługo umrze. Jak zdradził, rozmawiając z mediami, wówczas miał w głowie już tylko obraz swojej żony oraz dzieci. Pogodził się z myślą, że już nigdy ich nie spotka.

Los okazał się jednak łaskawszy dla Amerykanina. Fakt, że przeżył, to jedynie dowód szczęścia. Po około 30-40 sekundach Michael Packard został wypluty przez wieloryba. Nagle ponownie znalazł się w wodzie, w co nie mógł do końca uwierzyć.

Jeden z członków załogi statku wyciągnął Michaela Packarda. Następnie mężczyzna został przetransportowany do pobliskiego szpitala. Według biolożki Jooke Robbins z Humpback Whale Studies w Provincetown Center for Coastal Studies ssak najprawdopodobniej połknął nurka przez przypadek.

Ekspertka zasugerowała też, że prawdopodobieństwo zostania połkniętym przez humbaka jest bardzo małe, ponieważ wieloryby te nie mają wielkich gardeł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna

  • Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska

  • Episkopat wydał komunikat dot. obowiązkowej religii lub etyki w szkołach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ząbki. Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje co najmniej jedna osoba, osiem jest ciężko rannych

Czytaj więcej >
Rosjanie ostrzelali centrum handlowe w środkowej Ukrainie

Wiadomości

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe, wewnątrz nawet 1000 osób. "Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wizyta Kaczyńskiego w Inowrocławiu. Po spotkaniu policja użyła gazu łzawiącego wobec pokojowo zachowujących się protestujących

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dodatkowe pieniądze dla rodziców uczniów. Od 1 lipca można składać wnioski, im szybciej tym lepiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Czarnek zdradził jak będzie wyglądała nauka po wakacjach. "To nasz priorytet"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar w TVP, Jacek Kurski ma problem. Na miejscu 14 zastępów straży pożarnej

Czytaj więcej >