Policja ostrzega Żródło: Screen „Newsroom” wp.pl

Policja ostrzega, wzmożone kontrole na majówkę

30 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Policja będzie prowadziła wzmożone kontrole w czasie nadchodzącej majówki. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji zapowiedział w programie „Newsroom” portalu wp.pl, że funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim przestrzeganie przepisów sanitarnych w związku z pandemią COVID-19.

Jak podkreślił przedstawiciel polskiej policji, w czasie majówki funkcjonariusze ruszą na kontrole m.in. do placówek świadczących usługi noclegowe. Nie są to jednak jedyne miejsca, które mogą spodziewać się niezapowiedzianej wizyty służb.

Policja zapowiedziała wzmożone kontrole w majówkę

W najnowszym wydaniu programu „Newsroom” portalu wp.pl gościł Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. W rozmowie z Agnieszką Kopacz funkcjonariusz zapowiedział, że w czasie nadchodzącej majówki policjanci ruszą na wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania obowiązujących w kraju obostrzeń sanitarnych.

Funkcjonariusze pod kątem przestrzegania reżimu sanitarnego i obowiązujących restrykcji sprawdzać mają przede wszystkim hotele i pensjonaty, ale również siłownie. Antoni Rzeczkowski odniósł się również do pytania dziennikarki o kwestię organizacji przyjęć komunijnych i wesel.

- Od początku pandemii przeprowadziliśmy ponad 4 miliony kontroli miejsc, gdzie są organizowane wesela, dyskoteki, siłownie - wskazał Rzeczkowski.

Nagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyNagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjnyCzytaj dalej

Tych kontroli ma być jednak więcej. Przedstawiciel policji ostrzegł, że za łamanie przepisów i reżimu sanitarnego można otrzymać mandat w wysokości nawet do 1000 złotych, a dodatkowo inspektor sanitarny może wydać decyzję administracyjną o ukaraniu podmiotu karą finansową w wysokości 30 tys. zł.

Decyzją władz tegoroczna majówka odbędzie się jeszcze w pełnym reżimie sanitarnym, choć od 1 maja dozwolona będzie aktywność na świeżym powietrzu w grupach do 50 osób, oraz na zamkniętych obiektach sportowych i basenach.

Z kolei sektor turystyczny i hotelarski wznowi działalność dopiero od 8 maja i będzie mógł ją prowadzić pod warunkiem zachowania ścisłego reżimu sanitarnego. W hotelach zamknięte pozostaną restauracje i strefy spa, a w placówkach będzie mogło jednocześnie być zajętych jedynie 50 proc. miejsc.

Galerie oraz wielkopowierzchniowe sklepy zostaną otwarte od 4 maja. Z kolei lokale gastronomiczne będą mogły ponownie przyjmować klientów w ogródkach restauracyjnych od 15 maja. Jak podkreślili przedstawiciele rządu, pełne otwarcie gastronomi ma nastąpić 29 maja.

Należy pamiętać także, że w mocy wciąż pozostaje nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych za pomocą maseczki ochronnej. Zalecane jest także zachowywanie bezpiecznego dystansu od innych osób, wynoszącego minimum 1,5 m.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP/Business Insider

Następny artykuł