NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polak zginął na cypryjskiej autostradzie. Wcześniej doszło do porażających scen
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 24.09.2023 14:46

Polak zginął na cypryjskiej autostradzie. Wcześniej doszło do porażających scen

Autostrada na Cyprze
Twitter @PolicjaCypr / Facebook @Αστυνομία Κύπρου

48-letni Polak zginał na autostradzie na Cyprze. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 22 września 2023 roku. Co dokładnie wydarzyło się na miejscu? Okoliczności tragedii i zachowanie Polaka są zaskakujące.

Cypr. Polak szedł pieszo wzdłuż autostrady

Wypadek miał miejsce w piątek, 22 września 2023 roku w godzinach wieczornych. Doszło do niego na odcinku autostrady Lamaka-Ajia Napa nieopodal ronda Rizpelia. Tuż po 19:40 policjanci otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna przemieszcza się pieszo na autostradzie. 

Funkcjonariusze w szybkim czasie pojawili się na miejscu. Jeden z trzech policjantów dostrzegł Polaka idącego pieszo wzdłuż ekranów dźwiękoszczelnych. Gdy do niego podszedł, doszło do przepychanki. Co zdarzyło się dalej?

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać

Cypr. Tragiczny wypadek na autostradzie, Polak nie żyje

48-letni Polak i cypryjski policjant zaczęli się bić, aż upadli na jezdnię. W niefartownym momencie jechał samochód, którego kierowca nie zdołał wykonać manewru wymijającego. 

- Wygląda na to, że przejeżdżający autostradą pojazd typu SUV najechał i śmiertelnie zranił zarówno funkcjonariusza policji, jak i drugą osobę. Policjant zginął na miejscu, druga osoba została zabrana do szpitala w Larnace, tam zmarła - przekazał rzecznik prasowy policji w Cyprze, Christos Andreou na łamach portalu Cyprus Mail. 

W związku ze śmiercią mundurowego władze ogłosiły żałobę na okres trzech dni. Na służbie zginął 50-latek, ojciec dwójki dzieci. Co policjanci mówią na temat zmarłego Polaka?

W wypadku na autostradzie zmarł Polak. Policja wszczęła śledztwo

48-letni Polak, jak podają media na Cyprze, miał być pasażerem pojazdu, który brał udział w innym wypadku na autostradzie. Tuż po nim Polak wysiadł z samochodu i zaczął iść pieszo wzdłuż drogi. 

Policja stara się ustalić jego tożsamość, w niedzielę została przeprowadzona sekcja zwłok. W ciągu kilku dni pojawią się kolejnego informacje w sprawie Polaka. 

Źródło: Cyprus Mail, Polsat News