Goniec.pl

Pixabay/ ID 1662222

Pokazał zdjęcie śniadania w polskim szpitalu i się zaczęło. Internauci nie mogli się powstrzymać

22 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Kwestia posiłków podawanych w polskich szpitalach to temat poruszany od wielu lat, niekoniecznie w pozytywnym kontekście. Szpitalne dania od lat są obiektem żartów i drwin. Swoją cegiełkę dołożył pewien internauta, który podzielił się zdjęciem śniadania z jednej z placówek medycznych. Internauci zasypali go komentarzami pełnymi solidarności i podobnych przykładów.

Pokazał zdjęcie śniadania w polskim szpitalu i się zaczęło

Ile to razy słyszeliśmy o skargach pacjentów narzekających na jakość oraz rozmiar porcji posiłków podawanych w polskich szpitalach? Temat powraca jak bumerang co jakiś czas, mimo to można odnieść wrażenie, że niekoniecznie cokolwiek się zmienia. 

O ile problem w dobie trwającego kryzysu, wysokich cen i szalejącej obecnie inflacji można racjonalnie wytłumaczyć, to przecież debata wokół tej kwestii trwa już od wielu lat, gdy sytuacja ekonomiczna była znacznie korzystniejsza. 

Każdy, kto był chociaż raz na szpitalnym oddziale, wie, o czym mowa. Dodatkowo można by oczekiwać, że pacjent przed, czy też po zabiegu potrzebuje wartościowego pokarmu, by móc jak najszybciej się zregenerować. Tymczasem rzeczywistość wygląda inaczej.

Adam Małysz

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

CZYTAJ DALEJ

"Kciuka kucharzowi urwało"

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie uchwycone w jednym z polskich szpitali przez jednego z internautów. Pan Rafał swoją fotografię okrasił ironicznym komentarzem. Dzisiejsze śniadanie w Polskim szpitalu. Padłem ze śmiech jak to zobaczyłem. Kciuka kucharzowi urwało. A ta sałatka - czytamy.

W sieci dosłownie się zakotłowało. Wpis pana Rafała wywołał falę komentarzy osób, które w przeszłości miały podobne doświadczenia ze szpitalnych sal. - Można powiedzieć że ja miałem wersję "na wypasie" - nie kryje uśmiechu pan Grzegorz.

Kolejny z internautów idzie jeszcze dalej pokazując swoją “pamiątkę”. - Racje głodowe - czytamy.

Inny z komentatorów zamieszcza zdjęcie pozornie “bogatszych” posiłków. Jak się dowiadujemy, widoczne na załączniku dania pochodzą z jednego z zakładów karnych. 

Szpitale w trudnej sytuacji finansowej

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o trudnej sytuacji finansowej polskich szpitali. Bezpośredni wpływ na taki stan rzeczy mają piętrzące się problemy związane z wysoką inflacją oraz kryzysem energetycznym i lipcowymi podwyżkami dla personelu medycznego. 

Trudno przewidzieć, co przyniesie jutro, a sytuacja komplikuje się dodatkowo w obliczu nadchodzącej zimy oraz rosnącej liczby osób zakażonych COVID-19.

- W tym roku za energię elektryczną zapłacimy około 630 tysięcy złotych, a w roku przyszłym, przy takim samym zużyciu aż 3 miliony 230 tysięcy złotych -stwierdził dyrektor SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, Robert Lasota.

- Im dłużej taka sytuacja będzie się utrzymywać, tym bardziej będzie odbijała się na pacjentach - powiedział z kolei dla "Onetu" Robert Stępień, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

Źródło: Goniec/ Twitter

klasa

Uczennica uderzyła nauczycielkę w jednej z dolnośląskich szkół. Kobieta straciła przytomność

CZYTAJ DALEJ
poszukiwana

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. To czego się dopuściła, mrozi krew w żyłach

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Ksiądz chciał zareklamować lodziarnię byłej parafianki. Teraz pół Polski śmieje się z "kręciołka"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Grzegorz Kajdanowicz zapytany o słynną aferę z Kamilem Durczokiem. Wspomniał o podsłuchach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył w pogoń za traktorem, po chwili na jaw wyszła okropna prawda. Natychmiast powiadomił służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zapadła decyzja, MSWiA właśnie przekazało szczegóły. "Zamknięcie granicy"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rząd będzie walczył z nadwagą Polaków, wszystko na koszt NFZ. Szczegóły nowego programu zaskakują
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rozpędzone BMW huknęło w rowerzystę, mężczyzna aż wyleciał w powietrze. Nagranie trafiło do sieci
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]