Goniec.pl
Paweł Kukiz jest wściekły

Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz wydał oficjalne oświadczenie. Wysłał też pisma przedprocesowe

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W zeszłym tygodniu Paweł Kukiz znalazł się na medialnym świeczniku z powodu niespodziewanego poparcia, jakie on i jego partia udzielili posłom PiS w czasie głosowania w sprawie tzw. lex TVN. W kierunku lidera Kukiz'15 popłynęło wiele krytycznych słów, jednak dopiero teraz czara goryczy została przelana.

Paweł Kukiz poinformował o wysłaniu do redakcji serwisu Onet.pl pisma przedprocesowego, w którym wraz z Jarosławem Sachajko domaga się sprostowania i przeprosin za treści zawarte w jednym z artykułów autorstwa Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza.

klementyna wohl

Nie żyje Klementyna Wohl, dziennikarka TVP Kultura

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kukiz stracił cierpliwość

Po szokującym głosowaniu sejmowym nad przygotowaną przez PiS nowelizacją ustawy medialnej, która została przegłosowana dzięki poparciu polityków Kukiz'15, w kraju wybuchła prawdziwa burza. Przeciwnicy ustawy głośno przekonywali, że Paweł Kukiz zachował się nieodpowiedzialnie.

W kierunku Pawła Kukiza pojawiły się również zarzuty m.in. o polityczną grę i zmianę poglądów w zamian za obiecane przez PiS przywileje i posady. Lider Kukiz'15 stanowczo zdementował te doniesienia, jednak echa tej afery nie milkną.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

We wtorek rano Paweł Kukiz poinformował za pomocą swojego profilu na Facebooku o skierowaniu do redakcji Onetu i jego wydawcy, czyli spółki Ringier Axel Springer, pisma przedprocesowego, w którym domaga się sprostowania fałszywych informacji, które pojawiły się w opisie i odcinku podcastu „Stan po burzy”, prowadzonego przez Agnieszkę Burzyńską i Andrzeja Stankiewicza.

- Można mnie oskarżać o wiele rzeczy - brak politycznego doświadczenia, niedojrzałość polityczną, nieumiejętność wytłumaczenia swoich ruchów, itd. ... Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć i która jest rakiem trawiącym polską politykę od 1989 roku po dziś dzień i z dnia na dzień przybierającym na sile - oświadczył oburzony lider Kukuz'15.

Kukiz i Sachajko domagają się przeprosin

Pismo podpisał nie tylko Paweł Kukiz, ale również poseł Jarosław Sachajko. Jak podkreślono w dokumencie, jeśli spółka nie zareaguje na wezwanie, sprawa zostanie skierowana do sądu. Przedstawiciele Kukiz'15 zapowiedzieli zarówno powództwo przeciwko spółce Ringier Axel Springer, jak i prywatne akty oskarżenia wobec autorów i wydawców materiałów, które według nich naruszają ich dobra osobiste.

- Uważamy, że wolność słowa jest kluczową wartością współczesnych demokracji, niemniej jednak rudymentarnym założeniem każdego państwa prawa jest brak ochrony prawnej działań bezprawnych, takich jak publiczne insynuacje niemające oparcia w rzeczywistości - wskazano w piśmie.

Tylko prawdziwi znawcy kulinarni osiągną wynik 10/10. Podejmiesz wyzwanie?

Pytanie 1 z 10

Ptifurki to:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Premier właśnie ogłosił swoją decyzję. Są zmiany w ministerstwach

  • W "Wiadomościach" pojawił się sondaż dotyczący "zwykłego obywatela"

  • Donald Tusk ma próbować zastąpić Elżbietę Witek Małgorzatą Kidawą-Błońską

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezydent złożył życzenia z okazji inauguracji roku na uczelni o. Rydzyka

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Lubuskie: Wypadek w Jasieniu. Nie żyje 19-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kaczyński powiedział, że spotka się z Tuskiem, jeśli ten przeprosi. Już przeprosił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Indonezja: tragedia na wycieczce szkolnej, nie żyje 11 dzieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak nożownika w polskim mieście. Dwie osoby ciężko ranne

Czytaj więcej >
Andrzej i Agata Duda złożyli osobiste życzenia powrotu do zdrowia prezydentowi Czech

Wiadomości

Andrzej Duda wraz z żoną martwi się i modli za prezydenta Czech

Czytaj więcej >