Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Paweł Kukiz: "Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a Kaczyński za Polskę oddałby życie"
Irmina Jach
Irmina Jach 18.01.2023 21:01

Paweł Kukiz: "Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a Kaczyński za Polskę oddałby życie"

Kukiz: Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

"Istnieje zasadnicza różnica między szefami dwóch partii politycznych: Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie" - oznajmił w "Gościu Wydarzeń" Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz w "Gościu Wydarzeń" zabrał głos na temat wyborów parlamentarnych, które odbędą się jeszcze w tym roku. Okazuje się, że polityk nie wie, w jakiej formule wystartuje jego partia. - Jest mi absolutnie obojętne, czy ordynację większościową, referenda, antykorupcję i antysitwę wprowadzę samodzielnie — co jest niemożliwe — czy z panem Biedroniem, panem Czarzastym, czy z panem Schetyną, czy panem Kaczyńskim, czy z kimkolwiek innym — oznajmił polityk, dodając, że chce "zmienić reguły w tym państwie".

Kukiz wychwala Kaczyńskiego: "Za Polskę oddałby życie"

Zdaniem Pawła Kukiza, obecny ustrój polityczny może doprowadzić Polskę do ruiny. Nie obarcza jednak winą za ten stan Jarosława Kaczyńskiego. - Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a prezes Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie. To jest ta zasadnicza różnica, dlaczego jest mi bliżej w przypadku jakichkolwiek propozycji do współpracy z Prawem i Sprawiedliwością — ocenił.

Paweł Kukiz, który zagłosował przeciw nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która jest jednym z kamieni milowych do wypłaty Polsce środków z KPO, odniósł się do tego tematu, nazywając pieniądze, o które walczy rząd, są "pożyczone".

Jego zdaniem Polska nie dostanie środków przed wyborami parlamentarnymi. - Jeśli wygra opozycja, to pewnie przyjdzie czas, żeby te pieniądze dać. Ale chciałbym się mylić — mówił polityk w "Gościu Wydarzeń".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: "Gość Wydarzeń" Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!