Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Papież Franciszek znów trafił do szpitala. Watykan przekazał niepokojące informacje
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.11.2023 20:19

Papież Franciszek znów trafił do szpitala. Watykan przekazał niepokojące informacje

papież Franciszek
Rex Features/East News

Niepokojące wieści z Watykanu. Jak przekazało biuro prasowe Stolicy Piotrowej, papież Franciszek mierzy się z kolejnymi zdrowotnymi komplikacjami. Są one na tyle poważne, że głowa Kościoła katolickiego musiała odwołać sobotnie plany i udać się na badania do kliniki Gemelli. Nie wiadomo też, czy weźmie udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański.

Kolejne problemy zdrowotne papieża Franciszka

Papież Franciszek już 17 grudnia skończy 87 lat, a jego podeszły wiek coraz częściej daje o sobie znać. W lipcu 2021 r. głowa Kościoła katolickiego spędziła w rzymskiej klinice Gemelli aż 10 dni z uwagi na operację jelita, a w kwietniu br. przebywała tam trzy dni z powodu zapalenia oskrzeli.

Na tym nie koniec problemów zdrowotnych biskupa Rzymu, który po raz kolejny trafił do placówki zaledwie dwa miesiące później. Tym razem przeszedł operację przepukliny brzusznej i usunięcia blizn po poprzednich operacjach.

Na początku listopada z kolei agencja Reutera informowała o niepokojącym incydencie w czasie audiencji dla delegacji Konferencji Europejskich Rabinów. Papież miał wówczas sprawiać wrażenie, iż “brakuje mu tchu”. I kiedy wydawało się, że limit pecha na ten rok został wyczerpany, Watykan znów przekazał martwiące wieści. 

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Biskup Rzymu trafił do szpitala na badania

Jak donoszą dziś wszystkie agencje medialne, papież Franciszek musiał odwołać swoje sobotnie plany z powodu przeprowadzenia koniecznych badań i lekkiego stanu grypowego.

Następca Benedykta XVI został sprawdzony pod kątem kondycji płuc i ewentualnych komplikacji oddechowych. Biuro prasowe Watykanu podaje, że problemy płucne zostały wykluczone.

ZOBACZ: Tragiczny pożar na plebanii. Badania DNA potwierdziły najgorsze, nie żyje ksiądz

- Franciszek, któremu jako młodemu człowiekowi usunięto część płuca, przeszedł tomografię komputerową - przekazał rzecznik Watykanu Matteo Bruni. Tego dnia Franciszek miał przyjąć na audiencji m.in. prezydenta Gwinei Bissau.

Przed Franciszkiem intensywne dni

Do pozytywnych informacji należy z pewnością zaliczyć także to, że wynik badania tomograficznego nie wykazał zmian, dlatego papież mógł wrócić do Domu Św. Marty, w którym na co dzień mieszka.

ZOBACZ: Gorąco u Tadeusza Rydzyka. Mocne słowa w Radiu Maryja, grzmią o zdradzie

Nadal nie wiadomo jednak, czy w niedzielę wyjdzie na balkon Bazyliki Św. Piotra, aby wziąć udział w modlitwie Anioł Pański, a także co z jego najbliższymi planami. W piątek 1 grudnia Franciszek ma wylecieć do Dubaju na konferencję klimatyczną COP28.

Źródło: RMF FM