Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Były policjant pchnięty nożem w więzieniu. Został skazany w głośnej sprawie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.11.2023 11:38

Były policjant pchnięty nożem w więzieniu. Został skazany w głośnej sprawie

więzienie kraty
Unspalsh.com/Emiliano Bar

Były policjant został pchnięty nożem w więzieniu. Mowa o Dereku Chauvinie, który służył w policji w Minneapolis. To właśnie on został skazany w związku ze śmiercią George'a Floyda. Rany odniesione przez byłego policjanta mają być poważne.

Były policjant pchnięty nożem w więzieniu

Policjant, który przez 9 minut przyciskał kolano do szyi czarnoskórego George'a Floyda trafił do więzienia. Derek Chauvin został skazany na 22 lata pozbawienia wolności. Agencja AP podała do wiadomości informację zza więziennych murów. Doszło do ataku.

Były policjant Derek Chauvin został pchnięty nożem w więzieniu w Tucson w Arizonie. Jest to zakład o charakterze federalnym. Co wiadomo w tej sprawie?

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Informator jest pewny, że ranny został były policjant odpowiedzialny śmierć George'a Floyda

Agencja AP podaje, że stan byłego policjanta nie jest dobry. Pchnięcie nożem doprowadziło do poważnych obrażeń, jednak nie ujawniono, czy zagrażają one życiu Dereka Chauvina.

ZOBACZ: Awantura i bójka dwóch klientek w sklepie. Zaczęły okładać się papierem do pakowania prezentów

Co ciekawe Federalne Biuro Więziennictwa potwierdziło tylko i wyłącznie to, iż w więzieniu doszło do ataku przy użyciu noża. Niemniej nie ujawniło, czy ranny to faktycznie Derek Chauvin skazany za morderstwo George'a Floyda. Agencja AP powołuje się jednak na osobę, która ma posiadać konkretne informacje, jednak zastrzegła sobie anonimowość. Dziennikarze zwracają uwagę na kluczowy fakt.

Więzienia, gdzie doszło do ataku, boryka się z problemami

Więzienie, gdzie karę odsiaduje były policjant, od dawna borykać ma się nie tylko z problemem bezpieczeństwa. Agencja AP wskazuje na ogromne braki kadrowe w zakładzie karnym. Nie można wykluczyć, iż ma to związek z pchnięciem nożem Dereka Chauvina.

ZOBACZ: Zaskakujące ceny w polskich więzieniach. Tyle płacą skazani za podstawowe produkty

Przypomnijmy, że były policjant został skazany na 22,5 roku więzienia za morderstwo drugiego stopnia. Jednak to nie wszystko. 47-latek odbywa równolegle karę 21 lat więzienia za pogwałcenie praw cywilnych  George'a Floyda.

Źródło: PAP