Goniec.pl > Wiadomości > 22-latka pokłóciła się z byłym chłopakiem i zniknęła. Policja znalazła ciało
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.11.2023 19:12

22-latka pokłóciła się z byłym chłopakiem i zniknęła. Policja znalazła ciało

para studentów
Facebook.com/Luca Zaia

Studentka pokłóciła się z byłym chłopakiem i zapadłą się pod ziemię. 22-latek również zniknął. Od 11 listopada nie było jasne, co stało się z Giulią i Filippem. Włoskie służby przekazały wiadomość na temat najgorszego możliwego scenariusza. Pojawił się specjalny apel.

Włochy: studenci się pokłócili i zapadli się pod ziemię, tragiczny zwrot akcji w sprawie

Włochy od tygodnia żyją zaginięciem dwójki studentów. 22-letnia Giulia oraz jej 22-letni były chłopa Filippo studiowali inżynierię biomedyczną w Padwie. Wszystko szło dobrze. Para była ze sobą szczęśliwa, a nauka na uniwersytecie dobiegała końca. Wszystko zaczęło się jednak sypać.

Giulia i Filippo się rozstali. Niemniej dyplom uniwersytety w Padwie wylądował w rękach 22-letniej studentki. 11 listopada młoda dziewczyna zniknęła. Włochy żyły nadzieją, iż para zostanie znaleziona cała i zdrowa, ale w sobotę służby poinformowały o makabrycznym odkryciu. Kluczowe jest to, co działo się przed zaginięciem?

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Karabinierzy znaleźli ciało kobiety w jeziorze, to poszukiwana 22-letnia studentka

Karabinierzy wysłani na poszukiwanie zaginionej studentki i jej 22-letniego byłego chłopaka w sobotę 18 listopada przekazali, iż akcja została częściowo zakończona. Znaleziono bowiem ciało Giuli. Zwłoki studentki ujawnione zostały w pobić jeziora w miejscowości Barcis w prowincji Pordenone we Friuli-Wenecji Julijskiej.

ZOBACZ: Czy można chodzić do komunii z nieodprawioną pokutą? Ksiądz od razu zareagował

Co ważne, nie znaleziono zwłok 22-letniego chłopaka, a jeden ze scenariuszy zakłada, iż to właśnie Filippo stoi za śmiercią byłej dziewczyny. Tropy wskazują, że 22-latek uciekł do Austrii. Pojawiły się apele skierowane do chłopaka, by poddał się w ręce służb. Takie słowa padły m.in. z ust prokurator z Wenecji, które wygłosił się w czasie występu we włoskiej telewizji RAI.

- W tym incydencie, który sprawia, że jesteśmy zszokowani i załamani, został ostatni element do odnalezienia, a właśnie tam znajduje się Filippo Turetta. Zgadzam się z apelem prokuratora Bruno Cherchi: rekonstrukcja, którą mógłby zrobić chłopiec byłaby bardzo ważna, nawet dla niego. Więc zachęcam nie do kontynuowania tej ucieczki, tylko do poddania się - czytamy we wpisie gubernatora Veneto, Luca Zai. Polityk na bieżąco relacjonował całą akcję poszukiwawczą. Dlaczego to były chłopak zmarłej studentki podejrzewany jest o udział w zbrodni?

Już na początku poszukiwań znaleziono krew 22-latki

Śledczy i całe Włochy śledzące sprawę zaginięcia pary studentów wskazują, że Giulia zaginęła 11 listopada. Dokładnie tego dnia spotkała się ze swoim byłym chłopakiem, a kamery monitoringu udokumentowały emocjonalną kłótnię między 22-latkami. Wszystko rozgrywało się na parkingu w miejscowości Vigonovo położnowej między Wenecją a Padwą.

ZOBACZ: Nadchodzi prawdziwa zima? W najbliższych tygodniach aura może nas zaskoczyć

Kiedy poszukiwania już się rozpoczęły, śledczy stosunkowo szybko znaleźli ślady krwi oraz fragmentu odzieży Giuli. Znajdowały się one na asfalcie nieopodal miejsca, gdzie 22-latka pokłóciła się z byłym chłopakiem. Niemniej nadal tajemnicą pozostaje, co ostatecznie doprowadziło do śmierci studentki.

Źródło: tvn24.pl, goniec.pl