Goniec.pl > Wiadomości > Lubelskie. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko. Śmiertelny wypadek koło Hrubieszowa
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.11.2023 09:21

Lubelskie. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko. Śmiertelny wypadek koło Hrubieszowa

pogotowie straż pożarna
KM PSP Kielce

Fatalny w skutkach wypadek w miejscowości Wereszyn na Lubelszczyźnie. W zdarzeniu z udziałem busa przewożącego obywateli Ukrainy śmierć poniosły trzy osoby. To dwie kobiety i zaledwie 6-letnie dziecko. Droga wojewódzka nr 844 pozostaje nieprzejezdna.

Tragiczny wypadek w Wereszynie

Tragicznie rozpoczął się niedzielny (19 listopada) poranek na lubelskich drogach. Służby z okolic miejscowości Wereszyn w gminie Mircze (pow. hrubieszowski) od wczesnych godzin mają ręce pełne roboty.

Jeszcze przed godziną 5, na drodze wojewódzkiej nr 844 doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem busa. O szczegółach poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie kpt. Jakub Kurczuk.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Nie żyją dwie kobiety i 6-letnie dziecko

- Busem podróżowało 10 osób, wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Bus zjechał na przeciwległy pas, następnie do rowu i uderzył w drzewo - przekazał strażak.

Niestety, w wypadku mocno ucierpiało aż dziesięć osób, przy czym siedem trafiło do pobliskiego szpitala. Pozostałe trzy odniosły najcięższe obrażenia i zmarły. To dwie kobiety i 6-letnie dziecko.

ZOBACZ: Ciała trzech osób w domu w Puszczykowie. Sąsiedzi i burmistrz zabrali głos

Na miejscu cały czas trwa akcja służb, w związku z czym droga wojewódzka nr 844 jest całkowicie zablokowana.

Groźne zdarzenie z udziałem busa przewożącego dzieci

Do innego, na szczęście mniej poważnego w skutkach wypadku, w którym uczestniczył bus, doszło także w miniony poniedziałek (13 listopada) koło Myśliborza (woj. zachodniopomorskie).

ZOBACZ: Radio Maryja uratowało emerytce życie. Sąsiadka nie wahała się zawiadomić służb

Z informacji przekazywanych przez policję wynika, że pojazdem podróżowały dzieci z niepełnosprawnościami, które jechały na zajęcia. Jedno z nich z obrażeniami przewieziono do szpitala. Ranni zostali także opiekunka oraz kierowca auta, przetransportowani do placówki medycznej na pokładzie śmigłowca LPR.

Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: TVN24, RMF FM