Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 25.01.2023 15:35

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."

Ołena Zełeńska
ANDRE PAIN/AFP/East News

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych odniosła się do swojego męża. Pierwsza Dama Ukrainy komentując czule wspólne zdjęcie mówiła o tym samym, lecz jakże innym uśmiechu, który gości na twarzy jej męża i naznaczony jest prowadzoną wojną.

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża

- Nie zmienił się. On jest taki sam. Ten sam facet, którego poznałam, gdy mieliśmy 17 lat - pisała czule w mediach społecznościowych Pierwsza Dama Ukrainy, która komentowała zamieszczone poniżej wspólne zdjęcie z mężem.

Chwilę później jednak Ołena Zełeńska odniosła się do umęczonej duszy Ukrainy, którą na co dzień obserwuje z bliska jej mąż. Wołodymyr Zełeński od momentu wybuchu wojny 24 lutego ubiegłego roku zaledwie raz opuścił granice swojego kraju, by spotkać się z Joe Bidenem i wygłosić przemówienie w amerykańskim Kongresie.

Przez cały rok trwania wojny, obserwatorzy sceny politycznej mogli obserwować jak mało znany przywódca staje się na oczach wszystkich mężem stanu, gotów oddać życie za Ojczyznę. W tym też czasie prezydent Ukrainy musi nieustannie zmagać się z presją związaną z polowaniem na jego głowę, śmiercią jego rodaków oraz twardymi negocjacjami z państwami Zachodu.

- Tak naprawdę coś się zmieniło: uśmiechasz się teraz znacznie mniej. Na przykład jak na tym zdjęciu... - pisała smętnie Ołena Zełeńska. - Życzę Ci więcej powodów do uśmiechu. I wiesz, czego to wymaga. Wszyscy wiemy - dodawała Pierwsza Dama Ukrainy.

- Masz dość siły. Najważniejsze jest, aby mieć wystarczająco dużo zdrowia. Bądź proszę zdrowy! Chcę zawsze się z tobą uśmiechać. Daj mi tę szansę! - apelowała emocjonalnie Ołena Zełeńska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Instagram/olenazelenska_official/se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!