Goniec.pl > Olena Zełenska

Olena Zełenska

Olena Zełenska

Wołodymyr Zełenski
03.04.2023 21:00 Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Polski, znamy szczegóły. Ujawniono datę

W środę (5.04) do Warszawy przybędzie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Polityk spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą oraz na Zamku Królewskim z Polakami i Ukraińcami mieszkającymi w naszym kraju.

Ołena Zełeńska
25.01.2023 15:35 Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych odniosła się do swojego męża. Pierwsza Dama Ukrainy komentując czule wspólne zdjęcie mówiła o tym samym, lecz jakże innym uśmiechu, który gości na twarzy jej męża i naznaczony jest prowadzoną wojną.

Wołodymyr Zełenski naraził się żonie, jej mina mówi wszystko
13.11.2022 10:18 Wołodymyr Zełenski naraził się żonie podczas wywiadu. Mina Oleny mówi wszystko

Wywiad Wołodomyra Zełenskiego i jego żony Oleny przejdzie do historii. Jedna odpowiedź prezydenta wywołała wymowną reakcję pierwszej damy. Twarz Oleny Zełenskiej wykrzywiła się w grymasie, co kontrastowało z roześmianą twarzą jej męża. Co tam się stało? Wołodymyr Zełenski mimo wojny w Ukrainie nie zapomina o obecności w międzynarodowych mediach. Prezydent dobrze wie, że nie może pozwolić na to, by świat odsunął temat Ukrainy na drugi plan.Najnowszy wywiad Wołodomyra i Oleny Zełenskich dla CNN odbija się szerokim echem. Wszystko przez słowa prezydenta Ukrainy i znaczącą reakcję jego żony. Wszystko się nagrało.

Ołena Zełenska
05.10.2022 18:14 Ołena Zełenska potrzebuje pomocy. "Jeżeli otrzymamy takie wsparcie od Polski, będziemy szczęśliwi"

Ołena Zełenska udzieliła wywiadu stacji Polsat News. Ukraińska pierwsza dama przekazała, że aż 90 procent jej rodaków "wykazuje co najmniej jedną z cech PTSD", czyli zespołu stresu pourazowego. - Przecież na ich oczach czyniły się zbrodnie, stawali się świadkami, a także ofiarami. Na ich oczach zabijali - relacjonowała żona Wołodymyra Zełenskiego.Ołena Zełenska podkreśliła, że "straszne tragedie dzieją się codziennie, dlatego nie tylko żołnierze, ale również ludność cywilna ma ten zespół". Jej zdaniem aż 40 proc. Ukraińców potrzebuje pomocy psychologicznej. Z inicjatywy żony prezydenta Ukrainy rozpoczęło się tworzenie narodowego programu pomocy psychologicznej i wsparcia psychologiczno-socjalnego. Chciałaby nawiązać współpracę w tej kwestii z Polską.

Piękny gest Ukrainy wobec Wlk. Brytanii. Na pogrzebie królowej ma pojawić się Ołena Zełenska
17.09.2022 15:05 Piękny gest Ukrainy wobec Wlk. Brytanii. Na pogrzebie królowej Elżbiety II ma pojawić się Ołena Zełenska

Kolejne nazwiska uzupełniają obszerną listę osobistości, które w poniedziałek wezmą udział w pogrzebie królowej Elżbiety II. Na ceremonię zaproszono reprezentantów niemalże wszystkich najważniejszych państw świata, w tym Ukrainy. I choć Wołodymyr Zełenski nie pojawi się w Londynie, okazuje się, że będzie miał godne zastępstwo. Brytyjskie media donoszą, że w jego imieniu w uroczystości weźmie udział pierwsza dama Ołena Zełenska.Przyjaźń ukraińsko-brytyjska kwitnie w najlepsze, choć okoliczności temu towarzyszące są wyjątkowo mroczne. Brytyjczycy jeszcze przed rosyjską inwazją na naszego wschodniego sąsiada zaczęli rozwijać współpracę z Kijowem, ale skala wsparcia, jakie okazali po 24 lutego przeszła najśmielsze oczekiwania.Po stanach Zjednoczonych to właśnie Wielka Brytania jest najważniejszym sojusznikiem Ukrainy pod względem dostaw broni. Ukraińska armia dysponuje dziś przekazanymi przez Londyn systemami rakietowymi, precyzyjnie naprowadzanymi pociskami, zestawami przeciwpancernymi, amunicją, mundurami, hełmami i pojazdami.Po przeprowadzeniu odpowiednich szkoleń podarowane mają zostać także nowoczesne okręty przeciwminowe, a nad Tamizą nieustannie szkolą się ukraińscy żołnierze. Jeszcze 24 sierpnia w okupowanym kraju gościł z pożegnalną wizytą ustępujący premier Boris Johnson, uhonorowany najwyższym ukraińskim odznaczeniem dla obcokrajowców.Mimo zmian na Downing Street, Londyn nie wstrzymuje szerokiego strumienia pomocy dla Kijowa, za co spotyka się ze szczerymi wyrazami podziękowań. Poza słowami o niezachwianej "przyjaźni" i trwałym sojuszu, widoczne są też wiele mówiące gesty. Jednym z nich ma być wysłanie swojego reprezentanta na pogrzeb królowej Elżbiety II, choć sytuacja w Ukrainie wciąż jest napięta.

zelenski olena wolodymyr ukraina
30.06.2022 07:43 Żona Zełenskiego szczerze o swoim małżeństwie. Jej słowa poruszają: "Nasze relacje są zawieszone"

Pierwsza dama Ukrainy udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o cierpieniu narodu w wojnie z Rosją. Żona Zełenskiego mówiła również o tym jak teraz wygląda jej małżeństwo. Kobieta wyznała smutna prawdę - jej rodzinę rozdzieliła wojna.Olena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy, udzieliła wywiadu stacji CNN, w którym opowiedziała o sytuacji w kraju zaatakowanym przez Rosjan. - Bardzo trudno jest wytrzymać przez pięć miesięcy. Musimy gromadzić siły, oszczędzać energię. Nie możemy dostrzec końca naszego cierpienia - powiedziała Zełenska w rozmowie z amerykańską dziennikarką.

Ołena Zełenska straciła mieszkanie na Krymie, tak zadecydowała rosyjska Duma
08.06.2022 17:38 Ołena Zełenska straciła mieszkanie na Krymie. Rosyjska Duma stwierdziła, że będzie to "zadośćuczynienie"

Ołena Zełenska na celowniku rosyjskiej Dumy Państwowej. Urzędnicy na Kremlu zdecydowali odebrać mieszkanie znajdujące się na Krymie. Stwierdzono, że będzie ono "rekompensatą za straty poniesione w Donbasie". Ołena Zełenska decyzją rosyjskich urzędników i polityków straciła kupione w 2013 r. roku mieszkanie na Krymie. Mowa o 129,8 mkw w luksusowym kompleksie mieszkaniowym przy pałacu Liwadia. Pieniądze pojawiające się w tle są dla większości obywateli Ukrainy nieosiągalne.

Zełenska
08.06.2022 10:52 Ołena Zełenska udzielała wywiadu. Nagle na jej twarzy pojawił się niepokój, program przerwano

Ołena Zełenska udzieliła pierwszego telewizyjnego wywiadu od wybuchu wojny w Ukrainie. W rozmowie dziennikarką ABC News ukraińska pierwsza dama mówiła o życiu w okupowanym kraju. W pewnym momencie w tle zawyły syreny alarmowe i obie kobiety musiały udać się do schronu. - To jest to, o czym pani mówiła - zauważyła amerykańska reporterka.Wojna w Ukrainie nadal trwa. Choć ciężkie walki toczą się obecnie głównie na wschodzie kraju, gdzie Rosjanie próbują zdobyć Donbas, nie oznacza to, że pozostałe obszary są bezpieczne.Zaledwie trzy dni temu kilka rosyjskich pocisków manewrujących uderzyło w obiekt infrastruktury w Kijowie. Jak przekazał mer miasta Witalij Kliczko, w wyniku ataku rakietowego jedna osoba została ranna, nikt nie zginął.

Zełenska
07.06.2022 12:02 Ołena Zełenska zabrała głos. Pierwsza dama zwróciła uwagę na pomijane skutki wojny

Żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska zabrała głos w bardzo ważnej sprawie. Pierwsza dama, za pośrednictwem mediów społecznościowych, zwróciła uwagę na problem, jakim są skutki psychologiczne wojny. Jak podkreśliła, pomocy specjalisty może potrzebować co najmniej 60 proc. obywateli okupowanego kraju.Wojna w Ukrainie ma nie tylko oczywiste następstwa, takich jak masowe migracje oraz śmierć wielu osób. Często pomijanym aspektem jest ślad, jaki w psychice Ukraińców pozostanie już na zawsze po tym, czego doświadczyli ze strony barbarzyńskiej Rosji.Przeżywanie głodu, rozłąka z bliskimi, mordowanie ich na oczach rodzin, gwałty, kradzieże i nieustanne ostrzeliwania oraz bombardowania to rzeczywistość, z jaką codziennie mierzą się rzesze obywateli Ukrainy. Właśnie na ten problem uwagę zwróciła Ołena Zełenska, przytaczając dramatyczne statystyki.

GINTS IVUSKANS/AFP/East News, Screen Facebook/Олена Зеленська
22.05.2022 18:15 Zełenska opublikowała wideo z uchodźcami. "Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom"

Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała na Facebooku materiał wideo, na którym uchodźcy zapowiadają, że niedługo wrócą do ojczyzny. - Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by im podziękować - podkreśliła.Do nagrania Ołena Zełenska dołączyła także opis. "Wrócę. Te słowa powtarzają każdy Ukrainiec, który został zmuszony do opuszczenia domu. Wrócę do szkoły, do swojej filiżanki w kuchni, do swoich kasztanów, do krewnych", czytamy na Facebooku.

Ołena i Wołodymyr Zełenski wyszli publicznie, pierwszy raz od początku wojny
17.05.2022 22:04 Pierwsze publiczne wyjście ukraińskiej pary prezydenckiej. Ołena i Wołodymyr spotkali się na pogrzebie

Po blisko 3 miesiącach wojny w Ukrainie Wołodymyr Zełenski pokazał się publicznie ze swoją żoną Oleną. Małżeństwo od 24 lutego mieszka różnych miejscach ze względów bezpieczeństwa. - Widuję mojego męża tak samo jak państwo - w telewizji oraz na nagraniach wideo jego przemówień - powiedziała pierwsza dama Ukrainy. Parę prezydencką połączyła po tygodniach rozłąki smutna okoliczność, pogrzeb Łeonida Krawczuka.Ołena Zełenska mogła po raz pierwszy od 82 dni stanąć obok swojego męża. Wołodymyr Zełenski i pierwsza dama wzięli udział we wtorkowym pogrzebie pierwszego przywódcy Ukrainy Łeonida Krawczuka.Przejmujące zdjęcia z ceremonii żałobnej w Kijowie obiegły cały świat. Wołodymyr i Ołena Zełeńscy nie mieli czasu na cieszenie się swoją obecnością. Okoliczności na to nie pozwoliły. Na sytuację małżeństwa światło rzucają kwietniowe słowa pierwszej damy Ukrainy.

GINTS IVUSKANS/AFP/East News
28.03.2022 07:52 Olena Zełenska zaapelowała do Europejczyków. "Wojna na Ukrainie to wojna na progu waszego domu"

Pierwsza dama Ukrainy zwróciła się do społeczności międzynarodowej z bardzo ważnym apelem, odnoszącym się do braku akceptacji działań wojennych na terenie jej kraju. - W XXI wieku Europa nie może przyzwyczaić się do wojny, do tego, że dzieci zasypiają przy odgłosie pocisków i nie wiedzą, czy jutro będą żyły - zaznaczyła w swoich mediach społecznościowych.Od momentu rozpoczęcia wojny na terenie Ukrainy, zarówno prezydent, jak i pierwsza dama w aktywny sposób działają na rzecz swojego kraju. Olena Zełenska "podążając" śladem męża, bardzo mocno udziela się w mediach społecznościowych, podkreślając zarówno powagę sytuacji, jak i siłę całego narodu ukraińskiego. W niedzielę wystosowała ważny apel do społeczności międzynarodowej, aby ta nie przyzwyczajała się do wojny. Podkreśliła, że widmo eskalacji konfliktu jest niezwykle wysokie.- Nasze dzieci są przyzwyczajone do zasypiania przy dźwiękach wybuchów. Mimo wszystko proszę was: nie przyzwyczajajcie się do wojny! Bo w XXI wieku w Europie nie można przyzwyczaić się do widoku dzieci, które nie wiedzą, czy jutro będą żyły - podkreśliła Zełenska.

GINTS IVUSKANS/AFP/East News
16.03.2022 14:50 Zełenska: "Obawiam się o swojego męża". Pierwsza Dama Ukrainy zdradziła, czego domaga się od Zachodu

Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy przyznała, że "obawia się o swojego męża". W rozmowie z amerykańską telewizją przyznała, że wierzy w "siłę i miłość", którą Wołodymyr Zełenski darzy ojczyznę i rodzinę. Pierwsza Dama Ukrainy skomentowała także współpracę Kijowa z NATO i Unią Europejską.Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, udzieliła wywiadu amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC News. W trakcie audycji została nazwana "wybitną kobietą i prawdziwym wzorem odwagi".

Ołena Zełenska ostrzega przed oszustami, którzy się pod nią podszywają
13.03.2022 13:14 Ołena Zełenska ostrzega przed oszustami. "Dzięki niej" chcą zarobić na wojnie

Ołena Zełenska padła ofiarą oszustów. Żona Wołodomyra Zełenskiego opublikowała na swoim Instagramie post ostrzegający przed ludźmi, wykorzystującymi jej imię i nazwisko. - Próbują zarabiać nawet na cierpieniach całego kraju - napisała pierwsza dama Ukrainy.Na Twitterze pojawiło się konto podszywające się pod Ołenę Zełenską. Żona prezydenta Ukrainy postanowiła sprostować nieprawdziwe informacje i ostrzec wszystkich, którzy mogliby stać się ofiarami oszustów.Wśród relacji na temat wojny w Ukrainie, nagrań wyrażających wsparcie dla walczącego z Rosją kraju oraz dokumentowania codziennych problemów narodu ukraińskiego, Ołena Zełeńska opublikowała post z ostrzeżeniem. Ktoś się pod nią podszywa.

agata duda olena zełenska ukraina wojna w ukrainie
12.03.2022 19:28 Agata Duda i Olena Zełenska współpracują. Pierwsza dama Ukrainy pokazała nagranie

Agata Duda i Olena Zełenska pokazały, jak ściśle współpracują. Pierwsza dama Ukrainy zamieściła 2-minutowe nagranie, na którym żona prezydenta Polski mówiła o tym, co dzieje się w Ukrainie w kontekście dzieci. Duda przekazała wiadomość przede wszystkim dla rosyjskich kobiet - żon i matek - by poruszyć ich sumienia. Chciała dokładnie opowiedzieć o tym, co spotyka ukraińskie dzieci i zakończyć te straszliwe działania.

GINTS IVUSKANS/AFP/East News
11.03.2022 23:14 Wojna w Ukrainie. Olena Zełenska podziękowała Polakom za pomoc. Pokazała wymowne zdjęcia

Ukraińska pierwsza dama w wyjątkowo ciepłych słowach zwróciła się do wszystkich krajów, które udzielają wsparcia uciekinierom z Ukrainy. Olena Zełenska za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała za okazaną dobroć, podkreślając, że uratowani powrócą do kraju z ciepłem w sercach. W poście na Instagramie podkreśliła, że najwięcej Ukraińców znajduje się na terenie Polski. Opublikowała zdjęcie zrobione w naszym kraju.- Wózki na platformach polskich stacji kolejowych. Polki zostawiają je Ukrainkom, bo wiedzą, że przekraczały on granicę tylko z walizkami oraz małymi dziećmi - informuje Olena Zełeńska w swoich mediach społecznościowych. Pierwsza dama zaznacza, że w tych niezwykle ciężkich dniach wsparcie Polaków jest na wagę złota. - Kanapka? Woda? To właśnie takie słowa słyszą wyczerpane Ukrainki, które przebywają na polsko-ukraińskiej granicy. Setki wolontariuszy dyżurują tam, by móc efektownie wspierać potrzebujących, a także nakarmić oraz ogrzać - zaznaczyła. - To właśnie w Polsce jest najwięcej ukraińskich uchodźców, już ponad milion - podkreśliła Zełenska.Dodała jednak, że nie tylko nasz kraj okazał solidarność z zaatakowaną Ukrainą. - Również Słowacja, Rumunia, Węgry, Mołdawia pokazały, że są nie tylko graniczącymi z nami sąsiadami, a prawdziwie bratnimi narodami - dodała.