NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Ogromne zmiany w "Wiadomościach". To ona zastąpi Michała Adamczyka
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 20.09.2023 17:28

Ogromne zmiany w "Wiadomościach". To ona zastąpi Michała Adamczyka

Michał Adamczyk
fot. screen "Wiadomości" TVP

Nie milkną echa po aferze związanej z Michałem Adamczykiem, która ujrzała światło dzienne prawie dwa tygodnie temu. Szef Telewizyjnej Agenci Informacyjnej udał się na przymusowy urlop i tymczasowo zniknął z anteny. Jego miejsce zajmie tymczasowo Anna Bogusiewicz. Czy była modelka na stałe zagości w “Wiadomościach”?

Michał Adamczyk zniknął z anteny

W czwartek 7 września dziennikarz Onetu Mateusz Baczyński w oparciu o akta sprawy opisał, jak przed laty Michał Adamczyk został oskarżony o pobicie swojej kochanki. Decyzję o publikacji materiału wytłumaczono troską o interes społeczny. - Dotyczy to osoby, która każdego dnia kształtuje opinie milionów Polaków i zarządza redakcją słynącą z rozliczania przeszłości swoich politycznych oponentów - czytamy w uzasadnieniu.

Publikacja odbiła się szerokim echem w mediach. Michał Adamczyk, który zaledwie parę miesięcy temu objął stanowisko szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wybrał się na tymczasowy urlop. Do momentu wyjaśnienia afery nie zobaczymy go na antenie Telewizji Polskiej.

Sam zainteresowany stanowczo odpiera kierowane przeciwko niemu zarzuty. Dziennikarz wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- W związku z publikacją [...] na mój temat oświadczam, że  czyny opisane w artykule nie miały miejsca. Pracując  na stanowisku  dyrektora TAI, jestem narażony na ataki, ale w tym  przypadku Onet  brutalnie wchodzi w moją sferę prywatną i uderza w moich  bliskich.  Podjąłem już działania prawne wobec autora tekstu oraz  portalu Onet. [...] Złożyłem wniosek o  urlop i oddaję się do dyspozycji  zarządu TVP - przekazał serwisowi wPolityce.pl.

Fatalna wiadomość dla grzybiarzy. Grzybobranie może kosztować nawet 5000 zł, potężne mandaty

Anna Bogusiewicz zastąpi Michała Adamczyka w "Wiadomościach"

Miejsce Michała Adamczyka w głównym wydaniu “Wiadomości” TVP zajmie tymczasowo Anna Bogusiewicz. Dziennikarka będzie prowadzić weekendowe wydania serwisu informacyjnego.

Prezenterka związana jest ze stacją od 2017 roku. Na antenie zadebiutowała trzy lata później. Widzowie mogą kojarzyć ją z programów TVP Info, takich jak "Poranek Info" czy “Plan dnia”. 

Kim jest Anna Bogusiewicz?

Zanim Anna Bogusiewicz rozpoczęła karierę dziennikarki, spełniała się jako modelka. W 2008 roku wzięła udział w wyborach Miss Polski, gdzie udało jej się zdobyć tytuł Miss Foto.

- Nie miałyśmy sztucznych rzęs, przedłużanych włosów ani silikonu tu i tam. Miałyśmy za to apetyt na cudowną przygodę, zdroworozsądkowe podejście do sprawy i sympatię do siebie nawzajem. Dlatego na zgrupowaniu bawiłyśmy się jak na kolonii i po ciężkich godzinach prób, zdjęć potrafiłyśmy śmiać się do łez w hotelowych pokojach, a podczas wieczornych pogaduch zdążyłyśmy streścić sobie połowę życia. Dlatego też nikt nikomu nie piłował szpilek i nie podkładał nóg - wspominała po latach.