Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nowe informacje na temat stanu zdrowia Piotra Wawrzyka. Wszyscy się mylili?
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 15.09.2023 21:39

Nowe informacje na temat stanu zdrowia Piotra Wawrzyka. Wszyscy się mylili?

Piotr Wawrzyk
Michal Zebrowski/East News

Były wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk trafił wczoraj do szpitala. Podejrzewano u niego załamanie nerwowe z powodu śmierci bliskiej osoby i problemów zawodowych. Teraz na jaw wyszły nowe informacje na temat stanu jego zdrowia.

Piotr Wawrzyk trafił do szpitala

Piotr Wawrzyk został wczoraj po południu hospitalizowany, po tym jak sam zgłosił się do szpitala. Były wiceminister spraw zagranicznych miał ze sobą list i twierdził, że jest w złym stanie psychicznym.

Teraz dziennikarze Radia ZET przekazał najnowsze informacje w sprawie stanu jego zdrowia. Według doniesień serwisu polityk nie jest i nie był w stanie zagrażającym życiu.

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Nowe informacje nt. stanu zdrowia Piotra Wawrzyka

Według doniesień dziennikarzy śledczych Radia ZET i radiozet.pl Mariusza Gierszewskiego i Radosława Grucy, w szpitalu do którego trafił Piotr Wawrzyk pojawiła się policja oraz agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- Były wiceminister Piotr Wawrzyk nie jest i nie był w  stanie zagrażającym życiu.Trafił do szpitala z podejrzeniem załamania nerwowego. Przyjęto go na oddział z zadrapaniami na nadgarstkach. Swój stan tłumaczył problemami zawodowymi i śmiercią bardzo bliskiej osoby - czytamy na Twitterze Mariusza Gierszewskiego.

Problemy zawodowe Piotra Wawrzyka

Pod koniec sierpnia Piotr Wawrzyk stracił stanowisko wiceszefa MSZ oraz miejsce na listach wyborczych PiS. Wszystko przez aferę wizową i śledztwo, które w tej sprawie prowadziła prokuratura i CBA.  

Jak przekazali dziennikarze śledczy Radia ZET, Piotr Wawrzyk co najmniej trzy razy przekazywał konsultantom listy osób starających się za granicą o polską wizę. Otrzymywał je od Edgara K. Miało to na celu przyspieszenie wydania dokumentów wjazdowych do Polski. Edgar K. usłyszał został oskarżony o płatną protekcję, z kolei Piotr Wawrzyk stracił stanowisko wiceministra SZ.

Tagi: Szpital