Goniec.pl
Mężczyzna składał dziewczynce dwuznaczne propozycje

KMP Tarnobrzeg

Nowa Dęba: Policja poszukuje mężczyzny, który składał dziewczynce propozycje seksualne

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Trwają poszukiwania mężczyzny, który w Nowej Dębie składał propozycje seksualne małoletniej dziewczynce. Policja opublikowała portret pamięciowy, który ma pomóc w identyfikacji sprawcy. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.

Tarnobrzeska policja poinformowała, że do zdarzenia miało dojść 18 maja około godziny 15:00 na chodniku w lesie w rejonie dworca PKP w Nowej Dębie. Mężczyzna miał zaczepić dziewczynkę, a następnie składać jej propozycje o podtekście seksualnym.

Mężczyzna składał dziewczynce dwuznaczne propozycje

Dziewczynka nie podjęła interakcji z potencjalnym napastnikiem. Natychmiast skierowała się w stronę domu i opowiedziała o zdarzeniu osobom dorosłym. Rodzice powiadomili policję, która rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Mundurowym udało się stworzyć portret pamięciowy, który został opublikowany w sieci.

- Z ustaleń policjantów wynika, że poszukiwany mężczyzna nawiązał kontakt z dzieckiem, a następnie proponował mu wykonanie innej czynności seksualnej. Dziewczynka o zdarzeniu zaalarmowała rodziców - przekazałą podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Śledztwo jest prowadzone pod kątem usiłowania doprowadzenia małoletniej do poddania się innym czynnościom seksualnym. Za to przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Ujęcie mężczyzny jest czynnością priorytetową.

Policjanci, którzy stworzyli portret pamięciowy, który można zobaczyć na końcu artykułu, podali do wiadomości publicznej także informacje na temat rysopisu mężczyzny. Podejrzany ma około 30-40 lat i około 170 cm wzrostu. Jest tęgiej budowy ciała.

Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia lub które znają tożsamość mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Nowej Dębie przy ulicy Słowackiego 2 lub o wykonanie telefonu pod numer 47 825 30 32, lub 47 825 30 31.

Dziś informowaliśmy także o poszukiwaniach mężczyzny, który okradł 92-letniego powstańca warszawskiego Janusza Badurę. Oszust poprosił weterana o pomoc, twierdząc, że zabrakło mu paliwa. Kiedy senior schylał się do szafki, by sięgnąć po pieniądze, nagle stracił przytomność. Ukradziono mu oszczędności życia.

Pieniądze, które odkładał powstaniec warszawski, miały zostać przeznaczone na operację zaćmy. Bohater zaczyna coraz bardziej podupadać na zdrowiu i potrzebuje pomocy lekarskiej. Senior miał nadzieję także na opłacenie czynszu i zakup protez. Niestety, stracił aż 23 tysiące złotych.

92-letni kombatant w rozmowie z mediami wyznał, że od dzieciństwa należał do harcerstwa i pomaganie innym jest wpisane w jego charakter. Przyznał także, że czasem bycie zbyt dobrym może obrócić się przeciw nam, o czym sam się przekonał.

Źródło zdjęcia: KMP Tarnobrzeg

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >