Goniec.pl
Policja poszukuje napastnika

Archiwum policyjne

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Okradł 90-letniego powstańca

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Stołeczna policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który okradł 92-letniego powstańca warszawskiego Janusza Badurę. Oszust poprosił weterana o pomoc, twierdząc, że zabrakło mu paliwa. Kiedy senior schylał się do szafki, by sięgnąć po pieniądze, nagle stracił przytomność. Ukradziono mu oszczędności życia.

Pieniądze, które odkładał powstaniec warszawski, miały zostać przeznaczone na operację zaćmy. Bohater zaczyna coraz bardziej podupadać na zdrowiu i potrzebuje pomocy lekarskiej. Senior miał nadzieję także na opłacenie czynszu i zakup protez. Niestety, stracił aż 23 tysiące złotych.

Policja poszukuje napastnika

Z informacji przekazanych przez Polsat News wynika, że Janusz Badura chciał pomóc potrzebującemu nieznajomemu. Nie wiedział, że trafił na oszusta, który planował wykorzystać jego dobre serce. Mężczyzna, którego wizerunek upubliczniła policja, poprosił powstańca o pieniądze na benzynę.

Senior wręczył rozmówcy 20 złotych, które miał przy sobie. Ten jednak stwierdził, że potrzebuje większej kwoty. Bohater zaufał nieznajomemu i zaprosił go do swojego mieszkania, gdzie przechowywał resztę pieniędzy. Gdy schylił się do szafki, mężczyzna wtargnął do środka i ukradł wszystkie oszczędności powstańca.

92-letni kombatant w rozmowie z mediami wyznał, że od dzieciństwa należał do harcerstwa i pomaganie innym jest wpisane w jego charakter. Przyznał także, że czasem bycie zbyt dobrym może obrócić się przeciw nam, o czym sam się przekonał.

Internauci natychmiast ruszyli na pomoc seniorowi. Powstała zbiórka, za której pośrednictwem można wpłacać pieniądze na rzecz powstańca warszawskiego. W chwili tworzenia materiału pomagającym do tej pory udało się uzbierać ponad 85 złotych.

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję i do prokuratury, ale ze względu na umówione terminy Janusz Badura potrzebuje pieniędzy na pokrycie kosztów zabiegów. Wszystkie osoby, które chcą pomóc 92-latkowi, mogą to zrobić, klikając tutaj.

Stołeczni policjanci zdecydowali się na upublicznienie wizerunku napastnika. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę, powinny pilnie skontaktować się z jednostką Policji przy ulicy Żytniej 36 w Warszawie. Można to zrobić także dzwoniąc pod numery: 47 723 94 50 i 47 723 94 29, oraz na numer 112.

Informacje o tożsamości złodzieja można przekazać pisząc wiadomość e-mail na adres: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl, o czym poinformowała komisarz Marta Sulowska, rzeczniczka Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.

Na nagraniu z monitoringu widać, że mężczyzna jest postawny. Ma głowę ogoloną na łyso oraz ciemny, gęsty zarost. W dniu, w którym pojawił się w rejonie działania monitoringu, miał na sobie jaskrawą koszulkę i czarną kamizelkę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >