Goniec.pl
Natalia Kukulska ostro odpowiedziała

Screen „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - The Best of Krzysztof Krawczyk” TVP 1 30.05.2021 r.

Natalia Kukulska odpowiada na zarzuty internautów po koncercie ku pamięci Krawczyka

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Natalia Kukulska znalazła się w ogniu krytyki po swoim występie na koncercie ku pamięci Krzysztofa Krawczyka, który odbył się w minioną niedzielę w Opolu. Piosenkarka ostro skomentowała negatywne opinie, które pojawiły się po wykonaniu przez nią piosenki "To co dał nam świat", z repertuaru zmarłego wokalisty.

Koncert „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - the best of Krzysztof Krawczyk”, emitowany na antenie Telewizji Polskie, przyciągnął przed ekrany tysiące widzów. Wśród gwiazd, które wystąpiły na scenie opolskiego amfiteatru, znaleźli się m.in. Ryszard Rynkowski, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak i Natalia Kukulska, której występ wywołał największe kontrowersje.

Natalia Kukulska odpowiedziała na krytykę swojego występu w Opolu

Koncert ku pamięci zmarłego na początku kwietnia tego roku artysty odbył się w niedzielę 30 maja w opolskim amfiteatrze. Na scenie piosenki Krzysztofa Krawczyka zaśpiewały największe gwiazdy krajowej sceny muzycznej, a widzowie krytycznie ocenili niemal każdy występ.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak zaskakująca aranżacja wielkiego przeboju piosenkarza pt. „To co dał nam świat”, z którą na scenie wystąpiła Natalia Kukulska. Po koncercie od razu pojawiły się głosy, że piosenkarka dała się ponieść wyobraźni i zupełnie zepsuła magię utworu, który jest jedną z najpopularniejszych piosenek z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

- Kukulska przekombinowała. Ciężkie było jej wykonanie, męczyło mnie słuchanie, a piosenkę uwielbiam, Kukulską też, ale to wykonanie nie powaliło - napisała w sieci jedna z fanek zmarłego piosenkarza.

- Rynkowski świetnie! Kukulska dno dna - dodała kolejna internautka.

Krytyczne uwagi do występu skomentowała sama Natalia Kukulska, która zamieściła w tej sprawie obszerny wpis na swoim Instagramie. Piosenkarka przyznała, że świadomie zdecydowała się na tak radykalne przearanżowanie znanego utworu. Jak podkreśliła, w tej formie piosenka bardziej pasowała do jej stylu śpiewania.

- Z pełną odpowiedzialnością, zakładając, że mój wybór będzie dla pewnej grupy odbiorców kontrowersyjny, poprosiłam wspaniałego Tomka Szymusia o filmową, melancholijną aranżację utworu „To co dał nam świat”, bo oryginalna odsłona tej kompozycji przywołująca greckie czy romskie skojarzenia, jest na skrajnym biegunie moich upodobań i estetyki - wytłumaczyła gwiazda.

Kukulska stanowczo dodała, że według niej „nie ma czegoś takiego jak kompromis, by się wszystkim podobać”. Piosenkarka podziękowała organizatorom koncertu za to, że zgodzili się na jej wersję piosenki i dali jej wolność artystyczną w tym zakresie. Zaapelowała również dowcipnie do fanów piosenkarza, by nie kazali jej „nosić wąsów”.

- Czytając formę tej krytyki, już wiem, że gdybym takiej publiczności zaczęła się podobać, to dopiero miałabym powody do zmartwień - dodała ostro piosenkarka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Na koncercie ku pamięci Krawczyka na scenę wyszła Rodowicz. Wielu fanów oburzonych jej kreacją

  • Nie żyje Uros Peterka

  • Ksiądz odmówił dziewczynce udziału w pierwszej komunii. Powołał się na ubiór

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet/Instagram

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >