Goniec.pl > Wiadomości > Nieoficjalnie: Kamilek nie zostanie pochowany tam, gdzie zakładano. Decyzja zapadła w ostatniej chwili
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 13.05.2023 12:19

Nieoficjalnie: Kamilek nie zostanie pochowany tam, gdzie zakładano. Decyzja zapadła w ostatniej chwili

cmentarz, Kamilek
Goniec.pl + Archiwum prywatne

8-letni Kamilek z Częstochowy zmarł po długiej walce lekarzy. Chłopiec został skatowany przez swojego ojczyma. Dziecko początkowo miało spocząć w grobie z babcią. Według ustaleń naszych dziennikarzy chłopiec zostanie pochowany gdzie indziej.

8-letni Kamilek z Częstochowy nie żyje

8-letni Kamilek z Częstochowy nie żyje. Cała Polska z zapartym tchem śledziła nowe doniesienia dotyczące stanu jego zdrowia - chłopiec został skatowany przez swojego ojczyma. Dziecko z ciężkimi poparzeniami trafiło do szpitala w Częstochowie, gdzie lekarze walczyli o jego życie.

Ostatecznie nie udało się go uratować. Na 13 maja zaplanowano pogrzeb chłopca. Według wcześniejszych ustaleń miał spocząć w grobie ze swoją babcią. Dziennikarze Goniec.pl przekazali, że miejsce zostało jednak zmienione.

Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem

Gdzie zostanie pochowany Kamilek?

Jak informują dziennikarze Goniec.pl, Kamilek nie spocznie obok swojej babci, jak początkowo zakładano. W ostatniej chwili wykupiono dla niego inne miejsce. Informacje są nieoficjalne i wciąż czekają na potwierdzenie. 

To by oznaczało, że wszyscy goście, którzy przybyli na miejsce, pożegnają się z Kamilkiem w innej części cmentarza. Wiadomo już, że na pogrzebie stawią się prawdziwe tłumy.

Na pogrzebie Kamilka pojawią się sławy

Kamilka pożegnają nie tylko mieszkańcy Częstochowy, ale również przyjezdni. Jedną z takich osób będzie Marcin Najman. Sportowiec zapowiedział już, że pojawi się na pogrzebie. Na grobie chłopca chciał zostawić maskotkę. 

Gości poproszono jednak w oficjalnym komunikacie, by nie przynosili na miejsce zabawek, a jedynie lampki i białe kwiaty. Uroczystość z pewnością odbije się szerokim echem w całej Polsce.

Tagi: Częstochowa