Goniec.pl

YT Sejm RP

Niebywałe słowa posłanki PiS z sejmowej mównicy. Burza w komentarzach

25 Maja 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W czwartek 25 maja podczas 76. posiedzenia Sejmu było wyjątkowo gorąco. W trakcie obrad zakotłowało się pomiędzy posłanką PiS Barbarą Bartuś a posłankami opozycji. Przedstawicielka partii rządzącej w szokujących słowach określiła metodę in vitro jako „produkcję człowieka”, a aborcję “prawem do zabijania poczętych dzieci”. Zdania, które padły z sejmowej mównicy, wywołały prawdziwą lawinę komentarzy.

Awantura w sejmie

Gorący dzień w Sejmie. Podczas drugiego dnia obrad 76. posiedzenia doszło do awantury pomiędzy posłanką PiS, Barbarą Bartuś, a posłanką opozycji, Kingą Gajewską (PO). Wszystko zaczęło się, gdy Barbara Nowacka i Monika Wielichowska (KO) zażądały informacji "w sprawie nieprawdziwej narracji premiera o sytuacji kobiet w Polsce w czasach rządów PiS". 

Posłanki opozycji domagały się odpowiedzi m.in. w sprawie niezadowalającej opieki lekarskiej, bierności państwa w stosunku do osób zależnych, braku refundacji metody in vitro oraz ograniczonych praw reprodukcyjnych w Polsce. Jak podkreślały Nowacka i Wielichowska, podczas konferencji Mateusza Morawieckiego pod wymownym tytułem “Kobiety mają wybór”, padło wiele stwierdzeń fałszujących rzeczywistość. 
 

Tina Turner Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski zaliczył potężną wpadkę, tak pożegnał Tinę Turner. "Trochę więcej szacunku"

CZYTAJ DALEJ

"Produkcja człowieka"

W pewnym momencie na sejmową mównicę weszła Barbara Bartuś (PiS), która ostro uderzyła w posłanki opozycji. Jej zdaniem działania przedstawicielek Koalicji Obywatelskiej ws. praw kobiet w Polsce zasługują na dużą krytykę. 

Totalna opozycja z nas kobiet próbuje zrobić jakby osoby niepełnosprawne, które nic nie potrafią, wszystko trzeba im załatwić, a walkę o prawa kobiet ograniczacie do walki o antykoncepcję, do prawa do aborcji, czyli zabijania dzieci, które już się poczęły. Krzyczycie jednocześnie, że tak mało się rodzi - wypaliła Barbara Bartuś.

Po chwili w szokujących słowach uderzyła w metodę in vitro. - To nie jest metoda walki z bezpłodnością. To jest produkcja człowieka. PiS duże nakłady finansowe kieruje na walkę z niepłodnością - dodawała posłanka partii rządzącej. 
 

 

"Obrzydliwe, niegodne słowa, wpisujące się propagandę"

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. - Dzieci poczęte metodą in vitro, to nie jest produkcja. Te dzieci są kochane - odpowiedziała Barbarze Bartuś posłanka PO, Kinga Gajewska. - Obrzydliwe, niegodne słowa, wpisujące się propagandę, która krzywdzi dzieci poczęte tą metodą. Kiedy zbieraliśmy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy ws. refundacji in vitro, podchodzili do nas wyborcy PiS-u, którzy mówili, że to popierają, bo mają dziecko, wnuka czy kuzyna z in vitro - oznajmiła z kolei w rozmowie z WP posłanka KO Barbara Nowacka. 

- Na sali sejmowej doszło do skandalicznej wypowiedzi posłanki PiS, Barbary Bartuś w debacie o in vitro, że jest to „produkcja dzieci”. Taka wypowiedź jest nie tylko głupia, ale i szkodliwa. Szczególnie, kiedy jest to mówione przez posłankę. Strach się bać - nie kryła oburzenia Wanda Nowicka z Lewicy.

Inna z posłanek Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poinformowała o krokach podjętych przez jej klub w stosunku do Barbary Bartuś. - Składamy wniosek do Komisji Etyki na posłankę Barbarę Bartuś za jej skandaliczne słowa na temat metody in vito. Słowa mogą ranić, a słowa wypowiadane z sejmowej mównicy mogą sprawić realną krzywdę - oświadczyła.

Źródło: Sejm RP/ WP/ Twitter

Jarosław Kaczyński w Sejmie

PiS chce usunąć Donalda Tuska z polityki. W piątek kluczowe głosowanie

CZYTAJ DALEJ
pieniądze

Maląg odpowiada na zarzuty ws. 500 plus. "Absurdalne spekulacje"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

SejmPiS

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]