Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Była 8:12. Nagle na plaży w Rewalu stało się to
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.05.2024 18:19

Była 8:12. Nagle na plaży w Rewalu stało się to

plaża
Fot. webcamera

Kamery na plaży w Rewalu uchwyciły niecodzienne zachowanie turystów. Tuż po długim weekendzie majowym nad Morzem Bałtyckim pojawiają się osoby, które chcą odpocząć od tłumów. O 8.12 dwie osoby wykazały się wielką odwagą i zdjęły buty oraz skarpetki. Wszystko zostało nagrane.

Zaskoczeń nad Bałtykiem nie brakuje

Morze Bałtyckie to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Niemniej zachowanie turystów na plaży co roku jest krytykowane. Powodem jest przede wszystkim pasja w rozkładaniu parawanów i zagradzania przejścia na plaży.

Innym gorącym tematem w ujęciu wypoczynku nad morzem są ceny. Co roku tematem jest drożyzna i fortuna, jaką trzeba zapłacić za prosty obiad w postaci ryby z frytkami, czy chociażby lodów i gofrów.

Awaria samolotu z Andrzejem Dudą na pokładzie. Doszło do usterki

Zaskakujące zachowanie turystów uchwycone przez kamerę na plaży

Po majówce polskie plaże opustoszały. Obecnie nad Morzem Bałtyckim znaleźć można turystów, którzy chcą nacieszyć się wodą i nadmorskim klimatem z dala od tłumów. Takim przykładem są osoby uchwycone przez kamerę zamontowaną na plaży w Rewalu.

ZOBACZ: Przepracowała w życiu tylko jeden dzień. Taką emeryturę dostaje

Redakcja portalu turysci.pl zwróciła uwagę na nietypowe zachowanie dwóch osób spacerujących brzegiem morza. Była 8.12, gdy podczas wędrówki odważni turyści zdjęli buty i skarpetki, a następnie zanurzyli stopy w Morzy Bałtyckim. Na kamerze na plaży w Rewalu widać było, iż nic nie robią sobie z okoliczności i dalej idą przed siebie.

Turyści zanurzyli wody w lodowatej wodzie

Zachowanie turystów w Rewalu zaskakujące jest z jednego powodu. Temperatura wody w Morzu Bałtyckim nawet latem odstrasza od kąpieli większość plażowiczów. Tymczasem para tuż po długim weekendzie majowym wydawała się niewzruszona faktem, że woda jest wręcz lodowata.

ZOBACZ: Quiz o przedmiotach z PRL. Trudny test, niemal nikt nie zdobywa 7 punktów

Mimo słonecznej pogody temperatura wody w Bałtyku w okolicach majówki wynosi maksymalnie zaledwie około 9 stopni Celsjusza. Zachowanie turystów, których uchwyciła kamera w Rewalu, traktować można w kategorii morsowania. Dowodzi tego fakt, iż inne osoby obecne tego dnia nad morzem ubrane były w kurtki i czapki.

Źródło: turysci.pl