Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niebezpieczny incydent podczas lądowania Bidena. Wszystko się nagrało
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 21.02.2023 18:45

Niebezpieczny incydent podczas lądowania Bidena. Wszystko się nagrało

None
twitter.com/soomiq

W poniedziałek 20 lutego prezydent Joe Biden wylądował na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Uwaga mediów skupiona była na przywódcy amerykańskiego państwa. Mało kto dostrzegł incydent z udziałem innego członka delegacji z USA. Wychodzący z samolotu mężczyzna potknął się, spadając z dużym impetem ze schodów.

Wizyta Joe Bidena w Polsce

Przybycie prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski jest istotnym wydarzeniem zarówno dla obywateli naszego kraju, jak i obserwatorów z całego świata. W związku z rzeczywistością, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą, wizyta Joe Bidena posiada bowiem symboliczny charakter.

W tle najistotniejszych wydarzeń związanych z podróżą prezydenta USA do Polski zdarzył się bolesny incydent z udziałem członka amerykańskiej delegacji. Upadek mężczyzny mógł zakończyć się poważnymi konsekwencjami.

Tych mężczyzn szuka policja w całej Polsce. Dopuścili się haniebnego czynu

Z impetem zleciał ze schodów samolotu

Odrzutowiec Air Force One z Joe Bidenem na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku po godzinie 23. Amerykańska delegacja powitana została przez szefa Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcina Przydacza, ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinski, a także szefową Kancelarii Prezydenta RP Grażynę Ignaczak-Bandych.

Podczas opuszczania pokładu samolotu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Jeden z pasażerów potknął się i upadł ze schodów maszyny.

Nie podano żadnych informacji dotyczących niefortunnego incydentu. Nie jest znany stan zdrowia pechowca, dla którego upadek z takiej wysokości musiał być bolesny. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery jednej ze stacji telewizyjnych, a następnie opublikowane na Twitterze.

Plany amerykańskiego prezydenta

We wtorek 21 lutego Andrzej Duda oficjalnie przywitał goszczącego prezydenta USA. Następnie panowie udali się na prywatną rozmowę w Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Odbyło się także spotkanie plenarne delegacji, któremu przewodniczyli prezydenci.

Na godzinę 17:30 zaplanowane jest przemówienie Joe Bidena z ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie. Wstęp będą miały osoby, które dokonały wcześniej specjalnej rejestracji na to wydarzenie.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: twitter.com/soomiq, wprost.pl