Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje znana polska restauratorka. Pracownicy potwierdzili tragiczne doniesienia
Monika Majko
Monika Majko 09.10.2023 08:29

Nie żyje znana polska restauratorka. Pracownicy potwierdzili tragiczne doniesienia

świeczka
Pixabay.com/Arcaion

Nie żyje znana polska restauratorka. Tragiczną informację potwierdzili pracownicy lokalu, który prowadziła w ostatnich latach. - Z bólem wszystkich naszych potężnie złamanych serc, potwierdzamy niestety, że informacje, które do Was dziś od rana docierają, są prawdą - przekazano. 

Nie żyje znana restauratorka

Do śmiertelnego wypadku na drodze S8 w Zawadzie w pobliżu Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie) doszło w miniony czwartek, 5 października, około godz. 20:00. 

- Ustaliliśmy, że 43-letnia kobieta jadąca w kierunku Piotrkowa wyprzedzała samochód ciężarowy. W czasie tego manewru doszło do kolizji między pojazdami, ciężarówka miała uszkodzony lewy bok - przekazał w rozmowie z TVN24.pl aspirant sztabowy Grzegorz Stasiak z KPP Tomaszów Mazowiecki. 

Oba pojazdy zatrzymały się na pasie awaryjnym. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn kobieta, która wysiadła z osobówki, ruszyła w poprzek drogi ekspresowej. Wtedy doszło do tragedii. 

Kobieta została śmiertelnie potrącona przez autobus. Jego kierowca był trzeźwy, podobnie jak kierowca uszkodzonej wcześniej ciężarówki na pasie w kierunku Piotrkowa - ujawnił funkcjonariusz.

Restauracja potwierdziła smutne doniesienia

Dzień do tragedii ujawniono, kim była śmiertelna ofiara na S8. To znana polska restauratorka, Dorota Wojtacha, która w ostatnich latach prowadziła lokal Stara Stajnia u Wojtachy w Tarnowskich Górach. 

- Kochani Stajniowicze... Dziś trochę inaczej niż zazwyczaj. Z bólem wszystkich naszych potężnie złamanych serc, potwierdzamy niestety, że informacje, które do Was dziś od rana docierają, są prawdą. Nasza ukochana Szefowa już z nami nie potańcuje na stołach i nie wpadnie w środku imprezy, żeby zagrać solo na trąbce - poinformowała restauracja na stronie facebookowej.

Policja zaapelowała do świadków

Kilka słów pożegnania zamieścił w sieci także poseł Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Głogowski. Polityk podkreślił, że Dorota Wojtacha była “niezmiernie fajną dziewczyną”.

- I bardzo normalną, choć przecież miałaby niemało powodów, by czasem zadrzeć nosa. Wstrząsnęła mną wiadomość o jej śmierci. Dorka, jak to będzie w Stajni bez Ciebie…? - napisał polityk.

Policja zwróciła się także z prośbą do świadków tragicznego w skutkach wypadku na S8. - Osoby, które były świadkami tego zdarzenia i posiadają na jego temat jakiekolwiek informacje lub które w tym czasie poruszały się drogą ekspresową S8 i posiadają na wyposażeniu swoich pojazdów wideorejestrator, proszone są o PILNY kontakt z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim pod numerem telefonu 47 846 22 00 (czynny całą dobę) lub pod numerem alarmowym 112 - zaapelowano.

Tagi: Nie żyje