Goniec.pl
Nie żyje Wojciech Zakrzewski

Radio Bon Ton

Nie żyje Wojciech Zakrzewski

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Wojciech Zakrzewski, animator kultury, miłośnik kina, wieloletni reporter chełmskich mediów lokalnych, a w ostatnich latach dziennikarz "Dziennika Wschodniego". Tragiczną informację o śmierci mężczyzny przekazali przyjaciele z redakcji. Miał zaledwie 48 lat.

- Jeszcze kilka dni temu przysłał kolejny artykuł o swoim ukochanym Chełmie. Trudno nam uwierzyć, że kolejnych tekstów już nie będzie - czytamy na oficjalnej stronie internetowej gazety.

Nie żyje Wojciech Zakrzewski

Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego, w swoim wspomnieniu przyznał, że Wojciech Zakrzewski miał bardzo charakterystyczny styl pisania. Unikał sztampowego języka, używał wyrazistych porównań, a w jego tekstach nigdy nie było nudy.

Materiały, które przygotowywał, wielokrotnie biły rekordy wyświetleń na stronie internetowej Dziennika Wschodniego. Dziennikarstwo było jego największą pasją i powołaniem życiowym. Posiadał ogromny talent i dużo zapału do podejmowania nowych działań.

Był lokalnym patriotą, Chełm i jego okolice były dla niego niezwykle ważne. Kochał także kino. Najlepszym tego dowodem jest autorski przewodnik „Chełmskie kina”, w którym uwiecznił ich historię. Miłość do filmu doceniona została trzy lata temu, kiedy Stowarzyszenie Kina Polskie przyznało Mu Złoty Bilet, honorowy tytuł „Za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów”.

Był również jurorem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Trudno wymienić wszystkie osiągnięcia Wojciecha Zakrzewskiego w dziedzinie kina i filmoznawstwa. Dziennikarz był również współorganizatorem festiwalu „Niezła sztuka”.

W ostatnim czasie - ze względu na poważne problemy ze zdrowiem - musiał ograniczyć swoją działalność społeczną i artystyczną. Mimo to ciągle pozostawał aktywny zawodowo. W swoim ostatnim artykule przesłanym do redakcji Dziennika Wschodniego pisał o wyścigu kolarskim Tour de Pologne, którego pierwszy finisz będzie w Chełmie. 

Wojciech Zakrzewski skrupulatnie wyliczał trasę rundy przez miasto i uliczki, na których kibice będą mogli zobaczyć rywalizujących w wyścigu kolarzy. Niestety, spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy - on sam nie będzie mógł zobaczyć już zmagań sportowców.

- N**iestety on sam swój wyścig zakończył o wiele za wcześnie. Żegnaj Wojtku** - zakończył swoje wspomnienie Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Każdy nucił jego hit. Nie żyje B.J. Thomas, przegrał walkę z nowotworem

  • Górniak ze sceny zwróciła się do Ewy Krawczyk. Polały się łzy

  • Zasłanianie ust i nosa co najmniej do końca wakacji? Adam Niedzielski zabrał głos

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >