Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje uwielbiany przez wiernych ksiądz. "Odszedł niespodziewanie"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2024 22:18

Nie żyje uwielbiany przez wiernych ksiądz. "Odszedł niespodziewanie"

świeczki
Unsplash.com/Zoran Kokanovic

Ceniony ksiądz Jacek Piątek nie żyje. Duszpasterz zmarł nagle w środę (21.02). Parafia w Pabianicach opublikowała poruszający wpis. Wierni nie ukrywają, że śmierć kapłana jest ogromnym zaskoczeniem. Wiadomo, co z pogrzebem ks. Jacka Piątka.

Nie żyje ceniony ksiądz z Pabianic

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach poinformowała o niespodziewanej śmierci swojego księdza. Ks. Jacek Piątek zmarł nagle w środę (21.02). Kapłan miał 59 lat. Urodził się w 1965 r. w Wadowicach.

- Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że wczoraj o 19.00 niespodziewanie odszedł do wieczności posługujący w naszej parafii Ks. Jacek Piątek CM (od łac. Congregatio Missionis - przyp.red.). Dziękując Bogu za Jego pracę na rzecz naszej parafii, polecamy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Modlitwie polecamy także naszą kapłańską wspólnotę, która utraciła bardzo pracowitego współbrata i Rodzinę Ks. Jacka - czytamy na stronie parafii w mediach społecznościowych.

Nagła śmierć w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham w żałobie

Ksiądz Jacek Piątek miał 59 lat

Nagła śmierć kapłana poruszyła wiernych, którzy jeszcze niedawno widzieli go przy ołtarzu i przyjmowali z jego rąk komunię świętą. Pod informacją o odejściu księdza Jacka Piątka zaroiło się od wspomnień związanych z kapłanem.

ZOBACZ: Ksiądz zabrał głos ws. dzieci w kościele. Te słowa niosą się po sieci

- Ciężko w to uwierzyć. To był wspaniały i skromny człowiek - napisała jedna z internautek - Był skromny, pracowity człowiek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym - dodała inna wierna. - Wielka strata, mój katecheta - czytamy w kolejnym komentarzu.

- Kapłan, który zapisał się w naszych sercach na zawsze - padło w kolejnym komentarzu pod wiadomością o śmierci księdza Jacka Piątka.

Pogrzeb księdza odbędzie się w środę (28.02)

Nagła śmierć ks. Jacka Piątka poruszyła wiernych. Nie ma wątpliwości, że jego pogrzeb zgromadzi prawdziwe tłumy. Ostatnie pożegnanie kapłana odbędzie się w środę 28 lutego. Msza święta rozpocznie się o godzinie 10.30, a złożenie ciała na cmentarzu zaplanowane jest na godzinę 13.00. Pogrzeb zakończy się na Cmentarzu Grębałowskim w Krakowie. 

Źródło: Onet.pl