Goniec.pl

PSP w Kaliszu/ Zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje starsze małżeństwo. Wiadomo już, jak zmarli

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Krzczonów (woj. lubelskie). Zaniepokojony kilkudniową nieobecnością starszego małżeństwa sąsiad, postanowił sprawdzić, czy nie stało się przypadkiem coś niepokojącego. Zaalarmowane służby dostały się do mieszkania od kilku dni niewidzianej pary. Widok wewnątrz domostwa okazał się szokujący.

Od kilku dni niewidziane starsze małżeństwo okazało się martwe

Pomimo iż w mieszkaniu starszego małżeństwa jednego z krzczonowskich bloków, paliło się światło, jeden z sąsiadów zaniepokoił się faktem, że para od kilku dni nie pojawiała się na zewnątrz. Próba dobijania się do lokalu nie przyniosła żadnego skutku. Na miejsce przybyły służby, które siłą dostały się do wnętrza. Prawda okazała się wstrząsająca. 76-letni pan Edward oraz jego 72-letnia żona Wiesława nie żyli. O całej sprawie informuje Fakt, który rozmawiał z mieszkańcami Krzczonowa.

- To byli dobrzy, spokojnie sąsiedzi. Regularnie kręcili się po obejściu, przychodzili do sklepu. Ale przebywali głównie w swoim towarzystwie - mówi w rozmowie z dziennikiem jeden z mieszkańców niedużej miejscowości.

Szokujące okazują się kulisy interwencji służb. Po wejściu do mieszkania, gdzie przebywało starsze małżeństwo okazało się, że para nie żyje. Kobieta miała zostać znaleziona w pozycji siedzącej przy stole, a tuż obok niej miał leżeć 76-letni pan Edward.

Wstępny ogląd miejsca tragedii mógł wskazywać na tragiczne działanie czadu, jednak obecni na miejscu strażacy nie wykazali obecności trującego gazu. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok, której wyniki właśnie ujrzały światło dzienne.

- To wstępne ustalenia. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zatruła się tlenkiem węgla a jej mąż zmarł w wyniku zawału - poinformowała w rozmowie z tabloidem Agnieszka Kępka, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zastanawia fakt, że początkowo służby nie wykryły czadu w mieszkaniu. Jednak od momentu śmierci starszej pary, do momentu wejścia służb mogło minąć kilka dni, stąd potencjalny brak trującego gazu w momencie przeprowadzania pomiaru.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wielkopolskie. 21-latka w ciąży straciła przytomność na ulicy. Chwilę później ona i dziecko już nie żyli

  • Wielkopolskie. Fatalna kolizja na przejeździe kolejowym. Ujawniono nagranie z wypadku

  • Poznań. Zabił matkę, sam nie żyje. Porażające ustalenia wyszły na jaw

Źródło: Fakt

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]