Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Nie żyje mężczyzna, ciało znaleźli na przystanku autobusowym. To nie było zamarznięcie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 06.12.2023 17:19

Nie żyje mężczyzna, ciało znaleźli na przystanku autobusowym. To nie było zamarznięcie

policjant
Lubuska Policja (zdj. ilustracyjne)

W Lesznie na przystanku autobusowym znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja posiada nagrania z monitoringu. Ujawniają one, że mężczyzna nie zmarł w skutek wychłodzenia.

Tragiczna śmierć na przystanku

W środę w Lesznie o godzinie 7 przechodzień zauważył bezwładnego mężczyznę na przystanku autobusowym. Sytuacja miała miejsce w okolicy galerii handlowej, gdzie niedługo potem zjawiły się służby ratownicze. Mężczyzna był reanimowany – bezskutecznie.

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 14-latki z Andrychowa. Zaskakujące ustalenia prokuratury

Policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie

Wedle ustaleń policji zmarły miał 58 lat i nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Jego ciało zostanie poddane sekcji zwłok, jednak już na teraz policja wyklucza jedną z przyczyn śmierci. Dotarli oni do nagrań z najbliższych kamer monitoringu, które pokazują moment usunięcia się mężczyzny na ziemię.

„Nie doszło do zamarznięcia”

Policja, będąc w posiadaniu kamer monitoringu, odtworzyła ostatnie chwile życia 58-latka. Według nich, mężczyzna nie zamarzł.

– Przejrzeliśmy zapisy kamer pobliskich budynków i widać na nim, że mężczyzna chwilę przed osunięciem się na ziemię siedział na przystanku. Nie doszło więc do zamarznięcia – mówi Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie dla dziennika „Głos Wielkopolski”.

Według informacji „Głosu Wielkopolski”, aktualną hipotezą co do przyczyny śmierci mężczyzny jest nagłe zatrzymanie akcji serca.

Źródło: Radio Zet, Głos Wielkopolski.

Tagi: Polska Policja