Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje kolejny rosyjski dowódca wojskowy. Ukraiński Sztab Generalny przekazał nowe informacje
Monika Majko
Monika Majko 19.03.2022 09:34

Nie żyje kolejny rosyjski dowódca wojskowy. Ukraiński Sztab Generalny przekazał nowe informacje

EN 01515898 0007
Rex Features/East News

Ukraiński Sztab Generalny przekazał informacje o śmierci kolejnego dowódcy wojsk rosyjskich. Minionej doby w ostrzale zginął generał porucznik Andriej Mordwiczow, dowódca 8. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego Rosji.

W wyniku ostrzału wroga przeprowadzonego przez Siły Zbrojne Ukrainy zginął dowódca 8. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generał porucznik Andriej Mordwiczow – podał Ukraiński Sztab Generalny za pomocą mediów społecznościowych w sobotni poranek.

Nie żyje rosyjski dowódca wojskowy Andriej Mordwiczow

Rosyjski dowódca miał ponieść śmierć po pożarze na lotnisku w Czornobajiwce w obwodzie chersońskim. To kolejny wysoki rangą wojskowy armii Władlimira Putina, który w ostatnim czasie został zlikwidowany przez Siły Zbrojne Ukrainy.

W miniony piątek poinformowano o śmierci pułkownika Siergieja Suchariewa. Jak podały Siły Zbrojne Ukrainy, to właśnie ten dowódca odpowiadał za zbrodnię wojenną pod Iłowajskiem. Tam w 2014 roku rozegrała się jedna z bitew wojny w Donbasie, która pochłonęła wiele ofiar.

W minionym tygodniu ukraińskie służby wyeliminowały także generała elitarnej 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych, Olega Mitiajewa. Wcześniej zginęli również: generał dywizji Magomed Tuszajew, generał dywizji Witalij Gierasimow oraz generał dywizji Andrij Kolesnikow.

Informację o skutecznej likwidacji wielu dowódców rosyjskich potwierdza Ukraińskie Centrum Zwalczania Dezinformacji. Od początku wojny w Ukrainie broniące swojego kraju wojska Wołodymyra Zełenskiego miały wyeliminować także generała dywizji Andrieja Suchowieckiego, pułkownika Andrija Zacharowa, pułkownika Serhija Porochnia, pułkownika Igora Nikołajewa, podpułkownika Jurija Agarkowa oraz pułkownika Mychajła Sofronowa.

Wołodymyr Zełenski ostrzegł Rosjan przed kolejnymi stratami

24 lutego 2022 roku rozpoczęła się zbrojna inwazja Rosji na teren Ukrainy. Od tego dnia wojska Władimira Putina nieprzerwanie prowadzą ostrzał ukraińskich miast i granic. W ostatniej odezwie do rodaków prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do rosyjskich władz o pokojowe rozmowy.

Czas przywrócić integralność terytorialną i sprawiedliwość dla Ukrainy. W przeciwnym razie straty Rosji będą tak duże, że jedno pokolenie nie wystarczy, by je odrobić – przekonywał prezydent Ukrainy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl