Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje dziennikarz ”Polityki”. Łukasz Lipiński miał 51 lat
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 18.06.2024 14:17

Nie żyje dziennikarz ”Polityki”. Łukasz Lipiński miał 51 lat

świeca
Fot. Henryk Niestrój/Pixabay

”Polityka” właśnie poinformowała o śmierci swojego dziennikarza. Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego i szef portalu Polityka.pl. Miał 51 lat. Jak ujawniono w komunikacie, Lipiński rok temu dowiedział się o ciężkiej chorobie, jednak ”nie poddawał się jej właściwie nigdy”.

Nie żyje Łukasz Lipiński

Informację przekazał portal Polityka. Łukasz Lipiński zmarł w wieku 51 lat. Jak poinformowano, rok temu dowiedział się o poważnej chorobie, której ”nie poddawał się właściwie nigdy”. Redakcja w przejmujących słowach pożegnała swojego szefa i zasłużonego dziennikarza.

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

Zmarł dziennikarz ”Polityki”

Dziennikarz, wnikliwy redaktor, najlepszy szef. Mąż i tata. Rok temu dowiedział się o ciężkiej chorobie. Żegnamy go z wielkim żalem i niedowierzaniem. Będzie nam go bardzo brakować – napisała redakcja portalu.

Łukasz Lipiński był zastępcą redaktora naczelnego ”Polityki” i szefem portalu. Jego współpracownicy przyznali, że mimo diagnozy nie zaprzestał ciężkiej pracy.

Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 procent, tak chciał - tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: ”zwolnij, odpocznij” – wspomina redakcja.

ZOBACZ: Monika Olejnik nie wytrzymała w "Kropce nad i". ”Pan mi nie będzie zadawał pytań”

Redakcja ”Polityki” żegna redaktora naczelnego

Łukasz Lipiński przez 15 lat pracował w ”Gazecie Wyborczej”, następnie skupił się na serwisie analitycznym Polityka Insight, który tworzył od samego jego początku. Pełnił tam rolę dyrektora do spraw analiz. W 2018 roku dziennikarz przejął funkcję redaktora naczelnego Polityka.pl, gdzie na bieżąco komentował bieżące wydarzenia i prowadził podcast.