Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 04.02.2023 19:58

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek
OSP Izbica Kujawska

Do ogromnej tragedii doszło w piątek 3 lutego na drodze wojewódzkiej nr 269 w powiecie włocławskim. Na prostym odcinku drogi w miejscowości Józefowo (woj. kujawsko-pomorskie) miało miejsce potrącenie pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Józefowo. Pieszy zginął pod kołami dostawczaka

Do opisywanego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, 3 lutego. 70-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający od strony Izbicy Kujawskiej samochód dostawczy marki Renault.

- O godzinie 21:29 OSP Izbica Kujawska została zadysponowana do potrącenia pieszego w miejscowości Józefowo gm. Izbica Kujawska. Przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon poszkodowanego - tłumaczą druhowie jednostki.

Wstępne ustalenia mundurowych sugerują, że kierujący pojazdem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.Niestety 70-letni mieszkaniec gminy Izbica Kujawska zginął na miejscu. 52-letni kierowca pojazdu dostawczego był trzeźwy - poinformował w rozmowie z "Naszym Miastem Włocławek" Tomasz Tomaszewski z policji we Włocławku.

Na miejscu pracowały jednostki OSP Izbica Kujawska, OSP Błenna, PSP Włocławek, ZRM Izbica Kujawska, a także policjanci z Izbicy Kujawskiej oraz policjanci z KMP Włocławek. Pod nadzorem prokuratora trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie okoliczności dramatycznego zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wloclawek.naszemiasto.pl